Ligue 1: Asysta Kamila Grosickiego z Bordeaux

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W sobotnim meczu 32. kolejki z Girondins Bordeaux (2:2) swoją trzecią asystę w sezonie zaliczył Kamil Grosicki ze Stade Rennes.

W 61. minucie drużyna Polaka przegrywała na Stade Chaban-Delmas już 0:2. Do siatki Rennes trafili Guillaume Hoarau i Diego Roland, ale już w 64. minucie kontaktowego gola zdobył Abdoulaye Doucoure, a pięć minut później podanie "Grosika" na bramkę zamienił Romain Alessandrini.

Po 32 rozegranych meczach Rennes ma na koncie 38 punktów, co daje mu 9 "oczek" przewagi nad strefą spadkową, ale będące na najwyższym miejscu w niej Valenciennes swoje spotkanie 32. serii z Olympique Lyon rozegra w niedzielę.

Grosicki przebywał na boisku od 1. do 87. minuty. Jego bilans w Rennes to 9 występów w lidze i 3 asysty oraz 2 mecze w ramach Pucharu Francji i gol w tych rozgrywkach.

Girondins Bordeaux - Stade Rennes 2:2 (1:0)

1:0 - Hoarau 37' 2:0 - Rolan 61' 2:1 - Doucoure 64' 2:2 - Alessandrini 69'