Bundesliga: Kapitalna akcja i piękny gol Roberta Lewandowskiego! (wideo)

W meczu ligowym z Hannoverem 96 Robert Lewandowski przeprowadził świetną akcję i zakończył ją golem, wyprowadzając Borussię Dortmund na prowadzenie 2:0.

W 52. minucie pojedynku w Hanowerze Henrich Mchitarjan wykonał dalekie podanie do Roberta Lewandowskiego, który pomknął lewym skrzydłem na bramkę, wpadł w pole karne i minął czterech obrońców, po czym z zimną krwią wykorzystał sytuację oko w oko z Ronem-Robertem Zielerem. Dla Polaka było to 16. trafienie w tym sezonie Bundesligi.

Ostatecznie Borussia Dortmund wygrała w 26. kolejce z Hannoverem 96 3:0. W pierwszej połowie bramkę strzelił Mats Hummels, a wynik ustalił Marco Reus.

Hannover 96 - Borussia Dortmund 0:3 (0:1)

0:1 - Hummels 43' 0:2 - Lewandowski 52' 0:3 - Reus 90+1'