The Championship: Powrót Rasiaka

We wtorek rozegrano w The Championship 12. kolejkę i ponownie doszło do zmiany lidera. Na fotel lidera wrócił zespół Birmingham City, który wykorzystał porażkę aż 2:5 Wolverhampton Wanderers z Norwich City.

Jednak najważniejszą informacją dla polskich kibiców był powrót na ligowe boiska Grzegorza Rasiaka. 29-letni napastnik przez ostatnie dwa miesiące leczył uraz ramienia i teraz wrócił na mecz z Cardiff. Na boisku pojawił się w 67. minucie zastępując Willa Hoskinsa. Wówczas Szerszenie prowadziły z rywalami 2:0, ale grali także w osłabieniu. Po wejściu Rasiaka, Cardiff zdołało zdobyć dwie bramki i zremisować to spotkanie 2:2.

Na fotel lidera awansował zespół Birmingham City. Blues długo męczyli się z Crystal Palace i wydawało się, że mecz zakończy się remisem 0:0. Jednak w doliczonym czasie gry Garry O'Connor zdobył zwycięskiego gola dla Birmingham. Podopieczni Alexa McLeisha awansowali na pierwsze miejsce, bo dotychczasowy lider Wolverhampton Wanderers przegrał z Norwich aż 2:5. Hattrickiem popisał się Leroy Lita, który do Kanarków jest tylko wypożyczony z Reading. Wilki dodatkowo kończyły ten pojedynek w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Richard Stearman.

Na boisko nawet na minutę nie pojawił się Przemysław Kaźmierczak. Derby County przegrało na wyjeździe z Blackpool 2:3 i zajmuje dopiero czternaste miejsce. Wyżej jest inny spadkowicz z Premiership - Reading. The Royals zajmują trzecie miejsce, a w tej kolejce pokonali przedostatnie Doncaster Rovers. Jedną z bramek zdobył Kevin Doyle, dla którego była to dziewiąta bramka w obecnych rozgrywkach.

Wciąż nie wiedzie się dwukrotnemu zdobywcy Pucharu Mistrzów - Nottingham Forest. Tym razem beniaminek The Championship zaledwie zremisował z Ipswich Town. Reds nadal zatem zajmują ostatnie miejsce w lidze, ale będą mogli to zmienić w najbliższy weekend, kiedy zostanie rozegrana 13. kolejka.