Sparingowo: Sandecja znów przegrała

Wynikiem 0:4 zakończył się sparing sądeckich piłkarzy na Słowacji. Rywalem była Dukla Bańska Bystrzyca. Trener Ryszard Kuźma testował w tym spotkaniu dwóch graczy.

Krzysztof Niedzielan

Obaj sprawdzani piłkarze wystąpili na pozycji środkowego obrońcy. W starciu z siódmą drużyną słowackiej ekstraklasy do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, a Dukla rozstrzelała się po przerwie.

Sandecja rozegrała szósty sparing tej zimy i drugi na obozie przygotowawczym w Popradzie. We wtorek bezbramkowo zremisowała z Tatranem Prešov. Pięć pozostałych meczów podopieczni Ryszarda Kuźmy przegrali. Strzelili w nich tylko dwie bramki i stracili aż 17.

Dukla Bańska Bystrzyca - Sandecja Nowy Sącz 4:0 (0:0)

Skład Sandecji: Marcin Cabaj (46’ Marek Kozioł) – Marcin Makuch, Peter Petrán (70’ zawodnik testowany), Kamil Słaby (46’ zawodnik testowany), Adam Mójta – Łukasz Grzeszczyk, Tomasz Margol, Rudolf Urban, Sebastian Szczepański (46’ Maciej Kononowicz), Adrian Frańczak (46’ Maciej Bębenek) – Fabian Fałowski (46’ Maciej Górski).