Przełamanie Warty (wynik)

Niezwykle dramatyczny przebieg miał pierwszy sobotni mecz 16. kolejki I ligi. Piłkarze Warty wygrali na wyjeździe z GKP Gorzów Wlkp. 2:0 po trafieniach Grzegorza Wana i Marcina Wojciechowskiego. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Czerwonymi kartkami zostali ukarani Robert Gaca w ekipie gospodarzy oraz Błażej Jankowski w drużynie przyjezdnych. W dodatku podopieczni Czesława Jakołcewicza w 68. minucie nie wykorzystali rzutu karnego, gdyż Emil Drozdowicz nie trafił w bramkę. Zieloni zainkasowali trzy punkty, dzięki którym przerwali fatalną passę pięciu porażek z rzędu.

GKP Gorzów Wlkp. - Warta Poznań 0:2 (0:0)

0:1 - Wan 52'

0:2 - Wojciechowski 90'

W 68. minucie Emil Drozdowicz (GKP) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

GKP Gorzów Wlkp.: Dłoniak - Michalski, Kozioła, Gaca, Petrik, Ruminkiewicz, Maliszewski (82' Milkowski), Kaczmarczyk, Łuszkiewicz (75' Szałas), Malinowski (60' Więckowski), Drozdowicz.

Warta Poznań: Radliński - Cudny, Ragaman, Błażej Jankowski, Otuszewski, Bekas, Batata, Sikora (80' Ignasiński), Wan (85' Piskuła), Iwanicki (71' Ngamayama), Wojciechowski.

Żółte kartki: Błażej Jankowski (Warta) oraz Gaca, Łuszkiewicz, Drozdowicz, Kaczmarczyk (GKP).

Czerwone kartki: Gaca /57' za drugą żółtą/ (GKP) oraz Błażej Jankowski /68' za drugą żółtą/ (Warta).

Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław).

Widzów: 1000.