Sparingowo: Drugie zwycięstwo Górnika na zakończenie zgrupowania w Zakopanem

W drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Zakopanem piłkarze Górnika Zabrze pokonali beniaminka I ligi Puszczę Niepołomice. Jedną z bramek dla zabrzan zdobył Dawid Jarka, testowany napastnik.

Sparingowy pojedynek z Puszczą Niepołomice był dla Górnika Zabrze drugim i ostatnim meczem kontrolnym podczas zgrupowania w Zakopanem. W sobotę śląska drużyna pokonała Okocimskiego Brzesko (4:1). Po południu z kolei Trójkolorowi udadzą się w drogę powrotną na Śląsk.

Mecz z niepołomiczanami rozpoczął się dla Górnika bardzo dobrze. Już w 12. minucie do siatki trafił testowany przez zabrzańską drużynę napastnik Dawid Jarka. Ewentualny powrót zawodnika na Roosevelta nie będzie transferem marzeń kibiców z Zabrza, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Dwanaście minut później bramkarza Puszczy do kapitulacji zmusił Maciej Małkowski. Wydawało się wówczas, że mecz zakończy się wysokim zwycięstwem wicelidera T-Mobile Ekstraklasy, ale drużyna Ryszarda Wieczorka... stanęła. Okazje bramkowe mieli za to I-ligowcy, którzy m.in. trafili w słupek.

Strzelecki impas zabrzan przełamał dopiero w czwartej kwarcie Szymon Skrzypczak, który walczy o szansę z prawdziwego zdarzenia. Jeśli nie zdoła przekonać do swoich umiejętności sztabu szkoleniowego, prawdopodobnie zostanie wypożyczony do Energetyka ROW Rybnik.

Końcówka nie należała jednak do drużyny ze Śląska, a do ekipy z Niepołomic. Michał Mikołajczyk na 19 minut przed końcem meczu zdobył bowiem honorową bramkę dla Puszczy. Potem sztuka ta nie udała się już żadnej ze stron.

Po powrocie do Zabrza Górnik będzie kilka dni trenował na własnych obiektach. W sobotę z kolei drużyna wyjedzie na drugie tej zimy zgrupowanie - w tureckich ośrodkach Antalya i Side. Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze 1:3 (0:2, 0:2, 0:2)

0:1 - Jarka 12' 0:2 - Małkowski 24' 0:3 - Skrzypczak 96' 1:3 - Mikołajczyk 101'

/grano 4 x 30 minut/

Puszcza: Sobieszczyk (61' Cieśla) - Borovicanin (61' Mikołajczyk), Lizak (61' Kołodziej), Benevente (61' Biernat), Zontek (61' Szymonik) - Strózik (61' Biel), Ł. Nowak (61' Rodin), Janik (61' Kałat) oraz trzech zawodników testowanych. Grali także: Uwakwe, Bieszczanin.

Górnik: Witkowski (31' Steinbors, 61' Kuchta, 91' Kasprzik) - Mańka (61' Płonka), Augustyn (31' Pandża, 91' Wełnicki), Szeweluchin (61' Łukasiewicz), Małkowski (31' Wodecki, 91' Skrzypczak) - Kurzawa (47' Oziębała, 103' Pikul), Sobolewski (47' Drewniak), Przybylski (61' Iwan), Nakoulma (61' Kuban) - Jeż (47' Łuczak, 91' Gwaze) - Jarka (61' Bulaji).