1/16 Pucharu UEFA: Wysokie zwycięstwo Werderu i Marsylii

Olympique Marsylia i Werder Brema są o krok od awansu do 1/8 finału Pucharu UEFA. W środę Francuzi i Niemcy łatwo ograli swoich rywali. Marsylczycy pokonali 3:0 Spartak Moskwa, a ekipa z Bremy w takim samym stosunku ograła Sporting Bragę. Spore problemy z pokonaniem Bordeaux miał Anderlecht Bruksela.

Arbiter prowadzący spotkanie w Bremie podyktował aż trzy rzuty karne, w tym dwa dla gości. Portugalczycy ani razu nie zdołali jednak umieścić piłki w siatce. Najpierw z jedenastu metrów pomylił się Linz a w drugiej połowie starcia Jorginho.

W bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem znajduje się PSV Eindhoven. Mistrzowie Holandii bez większych problemów pokonali szwedzki Helsingborg. Obie bramki zdobyli jeszcze w pierwszej odsłonie konfrontacji. Już w 7. minucie z rzutu karnego do siatki trafił Simons, jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Lazović.

Niezły dreszczowiec zaserwowali swoim kibicom piłkarze Anderlechtu Bruksela. Belgowie przegrywali z Bordeaux po 70 minutach meczu, ale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięskiego gola już doliczonym czasie gry zdobył doświadczony Mbo Mpenza. W szeregach Anderlechtu pełne spotkanie rozegrał Marcin Wasilewski.

Łatwe zwycięstwo odniósł Everton. Anglicy pokonali na wyjeździe norweski Brann Bregen i mogą być już praktycznie pewni miejsca w 1/8 finału. Bezbramkowym remisem zakończyła się konfrontacja Glasgow Rangers z Panathinaikosem Ateny.

3:0 - Almeida (k.) 90?

Inne wydarzenia: Goście nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. W 10 minucie Linz, w 36? Jorginho.

Anderlecht Bruksela - Bordeaux 2:1 (0:0)

0:1 - Jussie (k.) 69?

1:1 - Polak 79?

2:1 - Mbo Mpenza 90?

Olympique Marsylia - Spartak Moskwa 3:0 (0:0)

1:0 - Cheyrou 62?

2:0 - Taiwo 68?

3:0 - Niang 79?