Puchar Niemiec: Błyskawiczny gol dla Bayeru, triumf Wilków dzięki błędom bramkarza

Bayer Leverkusen nie zawiódł w spotkaniu pucharowym z Freiburgiem i awansował do ćwierćfinału DFB-Pokal. Sporo szczęścia w rywalizacji z II-ligowcem miał VfL Wolfsburg.

Aptekarze, których w sobotę czeka pojedynek z Borussią Dortmund w 15. kolejce Bundesligi, objęli prowadzenie we Fryburgu już w 27. sekundzie gry! Błąd popełnił pomocnik Nicolas Hoefler, z czego skorzystał Australijczyk Robbie Kruse.

Bayer nie cieszył się długo z prowadzenia, bowiem w 19. minucie Matthias Ginter strzałem głową zamienił na gola dośrodkowanie Vladimira Daridy. Jeszcze przed przerwą stoper gospodarzy ponownie oddał groźny strzał, a piłka po interwencji Bernda Leno... przekroczyła albo nie przekroczyła linii bramkowej, po czym została wybita przez Philippa Wollscheida. Arbiter gola nie uznał, pomimo że trener SC Christian Streich był przekonany, że jego zespół powinien prowadzić 2:1.

Po zmianie stron Aptekarze nie byli lepsi od Freiburga, ale skuteczniejsi. Decydującą bramkę zdobył Emre Can po podaniu Simona Rolfesa. W składzie Bayeru ponownie zabrakło kontuzjowanego Sebastiana Boenischa, którego z powodzeniem na lewej stronie defensywy zastąpił Can.

Zaskakująco słabo przeciwko II-ligowego Ingolstadt zaprezentowały się Wilki. Do przerwy ekipa Dietera Heckinga przegrywała i żegnały ją gwizdy niezadowolonych kibiców. Po zmianie stron 6. zespołowi Bundesligi pomógł bramkarz Ramazan Ozcan, który zawinił zarówno przy golu Naldo, jak i przy trafieniu Ivicy Olicia. Teraz VfL liczy, że w losowaniu par ćwierćfinałowych uniknie Bayernu, z którym odpadł na tym etapie w poprzedniej edycji Pucharu Niemiec.