Serie A: Od 0:2 do 4:2 w kwadrans! Pierwsza porażka Juventusu, fenomenalna Fiorentina!

Świadkami kapitalnego meczu byli kibice we Florencji. Gospodarze w ciągu pięciu minut zdobyli 3 gole i pokonali mistrza Italii. Premierowe zwycięstwo w lidze odnieśli piłkarze Sampdorii.

Pierwsze fragmenty rywalizacji na Stadio Artemio Franchi nie zwiastowały wielkich emocji. Fiorentina lekko przeważała, ale nie stwarzała sytuacji strzeleckich. Juventus grał za to bardzo spokojnie i rozważnie. W 36. minucie sprytnie zachował się Carlos Tevez, który po lekkim kontakcie z rywalem padł na murawę w polu karnym. Efekt? Jedenastka i pewny strzał Argentyńczyka. Chwilę później było już 2:0 dla Starej Damy - Juan Cuadrado wybił piłkę wprost pod nogi Paula Pogby, który dopełnił formalności z 5 metrów.

Na początku drugiej odsłony meczu wyraźną przewagę osiągnął Juventus, a zawodnicy Vincenzo Montelli sprawiali wrażenie zrezygnowanych. Gdyby nie świetne parady Neto, Stara Dama objęłaby prowadzenie różnicą trzech goli, a to mogłoby pogrążyć miejscowych. Violi z pomocą przyszedł sędzia, który w 65. minucie dopatrzył się faulu Kwadwo Asamoaha na Matiasie Fernandezie. Karnego na bramkę zamienił Giuseppe Rossi, który niewiele później doprowadził do remisu, oddając niesygnalizowane uderzenie sprzed pola karnego.

Florentczycy postanowili pójść za ciosem i okazali się zabójczo skuteczni. W 78. minucie Borja Valero obsłużył niekrytego w polu karnym Joaquina, który nie dał szans Buffonowi. Nie minęło 150 sekund, a po szybkim kontrataku i świetnym zagraniu Cuadrado hat-tricka skompletował Rossi! Zespół Antonio Conte znalazł się na kolanach, z których już nie powstał. Juventus doznał pierwszej porażki w sezonie i w ligowej tabeli do AS Romy podobnie jak SSC Napoli traci już 5 "oczek". Warto dodać, że Rafał Wolski cały mecz przesiedział wśród rezerwowych.

Premierowe zwycięstwa odniosły Sampdoria Genua i US Sassuolo. W drużynie Delio Rossiego nie zagrał tym razem Paweł Wszołek, podobnie jak wciąż czekający na debiut w Serie A Bartosz Salamon. Nie przestaje zaskakiwać beniaminek z Werony. Piłkarze Hellas okazali się lepsi od Parmy i w tabeli przeskoczyli Inter Mediolan! Przegrał za to drugi zespół z miasta Romeo i Julii - Chievo z Tomaszem Kupiszem na ławce rezerwowych nie sprostało Genoi. Jak strzelać gole nie zapomniał weteran Alberto Gilardino - 31-latek zdobył 161. i 162. bramkę w Serie A.

Nadal rozczarowuje Lazio Rzym, które uległo Atalancie. Biancocelestim nie pomógł powrót do gry Miroslava Klosego. Decydującego o końcowym rozstrzygnięciu gola zdobył German Denis, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Federico Marchettim.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas. Wyniki niedzielnych spotkań 8. kolejki Serie A:

ACF Fiorentina - Juventus Turyn 4:2 (0:2) 0:1 - Tevez (k.) 37' 0:2 - Pogba 40' 1:2 - Rossi (k.) 66' 2:2 - Rossi 76' 3:2 - Joaquin 78' 4:2 - Rossi 80'

Składy: Fiorentina:

Neto - Roncaglia, Rodriguez, Savić - Pasqual, Aquilani (56' Joaquin), Pizarro, Ambrosini (23' Fernandez) - Cuadrado, Valero - Rossi (85' Matos).

Juventus:

Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Padoin (83' Motta), Pogba, Pirlo, Marchisio (77' Vidal), Asamoah (79' Giovinco) - Tevez, Llorente.

Genoa CFC - Chievo Werona 2:1 (1:0) 1:0 - Gilardino 22' 1:1 - Bentivoglio 48' 2:1 - Gilardino 50'

AS Livorno Calcio - Sampdoria Genua 1:2 (0:1) 0:1 - Eder (k.) 19' 1:1 - Siligardi 90+2' 1:2 - Pozzi (k.) 90+6'

US Sassuolo - FC Bologna 2:1 (2:1) 1:0 - Berardi (k.) 12' 2:0 - Floro Flores 17' 2:1 - Diamanti (k.) 34'

Hellas Werona - FC Parma 3:2 (1:2) 1:0 - Toni 9' 1:1 - Parolo 19' 1:2 - Cassano 25' 2:2 - Jorginho (k.) 61' 3:2 - Jorginho (k.) 87'

Atalanta Bergamo - Lazio Rzym 2:1 (1:0) 1:0 - Cigarini 41' 1:1 - Perea 53' 2:1 - Denis 84'