Holandia: Cztery asysty Klicha! Zwolle demoluje rywala

To nie zdarza się często - [tag=17583]Mateusz Klich[/tag] w niedzielnym meczu 10. kolejki Eredivisie z ADO Den Haag zanotował cztery asysty! Jego PEC Zwolle zwyciężył 6:1 i został wiceliderem tabeli.

"Clichy" asystował przy czterech pierwszych trafieniach swojej drużyny. W I połowie uruchomiał Mustafę Saymaka i Freda Bensona prostopadłymi pasami za linię obrony, a po przerwie dołożył jeszcze penetrujące, otwierające podanie do Bensona na 4:0.

To pierwsze zwycięstwo Niebieskopalcych po pięciu kolejkach bez wygranej. Dzięki niemu oraz wpadkom Ajaxu Amsterdam i PSV Eindhoven Zwolle wiceliderem Eredivisie ze stratą tylko jednego punktu do pierwszego Twente Enschede.

Klich rozegrał tradycyjnie 90 minut na pozycji "8". PEC Zwolle - ADO Den Haag 6:1 (3:0)

1:0 - Saymak 22' 2:0 - Saymak 38' 3:0 - Benson 45' 4:0 - Benson 54' 4:1 - Gehrt 62' 5:1 - Van Polen 81  6:1 - Hiwat 88'

Nowy selekcjoner powinien budować pomoc reprezentacji Polski wokół Mateusza Klicha?