Liga Mistrzów zawita do Kazachstanu? Celtic Glasgow poległ z Szachtiorem!

Do sensacji doszło w rozegranym w kazachskiej Astanie meczu IV rundy eliminacji Champions League. Piłkarze Szachtiora w kontekście rewanżu w Glasgow znajdują się w świetnym położeniu.

Chociaż The Bhoys w poprzednim etapie kwalifikacji nie zachwycili (1:0 w dwumeczu ze szwedzkim Elfsborgiem), uchodzili za murowanego faworyta w konfrontacji z mistrzem Kazachstanu. Zespół Neila Lennona na Astana Arena zawiódł jednak na całej linii i na Parkhead będzie musiał odrobić dwubramkową stratę.

Wynik rywalizacji otworzył Andriej Finonczenko, który wykorzystał niezdecydowanie obrońców i strzałem z bliskiej odległości pokonał Frasera Forstera. Szkoci nie rozgrywali najlepszego spotkania, chociaż w pierwszej połowie mogli doprowadzić do wyrównania - dobrą okazję miał Georgios Samaras, a strzał Krisa Commonsa zatrzymał się na poprzeczce.

Po przerwie Celtic, który w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów dotarł do 1/8 finału, nadal bił głową w mur, nie potrafiąc sforsować defensywy Szachtiora. Skuteczności we wtorek zabrakło zarówno Emilio Izaguirre, jak i Jamesowi Forrestowi.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Tymczasem w 77. minucie podopieczni Wiktora Kumykowa podwyższyli prowadzenie! Na listę strzelców wpisał się napastnik Siergiej Chiżniczenko, który zachował zimną krew w polu karnym i strzałem głową z 6 metrów nie dał szans bramkarzowi.

Rewanż w Glasgow zaplanowano na 28 sierpnia. Szachtior stanie wówczas przed historyczną szansą wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której dotąd grali przedstawiciele 31 państw. Klubem z miasta najbardziej wysuniętego na wschód był do tej pory Rubin Kazań.

Szachtior Karaganda - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)

1:0 - Finonczenko 12' 2:0 - Chiżniczenko 77'