Beniaminek pogrążony - relacja z meczu Okocimski Brzesko - Dolcan Ząbki

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Gospodarze żegnają się z I ligą po zaledwie jednym sezonie. Zrobili jednak wszystko, co w ich mocy aby zwyciężyć. Aż 3-krotnie piłka po ich strzałach zatrzymywała się na słupku!

Dolcan w ciągu zaledwie siedmiu minut odarł przeciwnika ze złudzeń i już po kwadransie gry prowadził 2:0. Najpierw do siatki trafił Bartosz Wiśniewski, a później błąd popełnił Aleksander Kozioł, który przepuścił piłkę po strzale Dariusza Zjawińskiego.

Po kapitalnym początku zespół z Ząbek mógł uspokoić swoje poczynania, przez co Okocimski przejął inicjatywę. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz nie było im łatwo o wypracowanie klarownych sytuacji podbramkowych. Najlepszą okazję w I połowie zmarnował Jakub Kowalski, gdy z ostrego kąta trafił w słupek.

Gospodarze w końcu przełożyli optyczną przewagę na strzelenie kontaktowego gola. W 57. minucie z rzutu rożnego Kowalski dośrodkował na głowę Pawła Smółki, który przywrócił swojej drużynie nadzieję na odniesienie sukcesu.

Bramka na 2:1 ożywiła poczynania brzeskiej jedenastki. 180 sekund po tym trafieniu do wyrównania mógł doprowadzić Tomasz Ogar. Golkiper Dolcanu wyszedł jednak obronną ręką z sytuacji sam na sam. To nie załamało gospodarzy i nadal szturmowali oni bramkę rywali.

Okocimskiemu nie sprzyjało jednak szczęście - w 72. minucie w słupek trafił Radosław Jacek. To mogło zemścić się tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, ale w dobrej sytuacji Bartosz Osoliński chybił celu. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra gospodarze po raz trzeci strzelili w słupek! Tym razem uczynił to Smółka i zaprzepaścił szansę na wywalczenie remisu.

Okocimski Brzesko - Dolcan Ząbki 1:2 (0:2) 0:1 - Wiśniewski 8' 0:2 - Zjawiński 15' 1:2 - Smółka 57'

Okocimski Brzesko: Aleksander Kozioł - Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Radosław Jacek, Mateusz Niechciał, Piotr Darmochwał (58' Iwan Litwiniuk), Wojciech Wojcieszyński (57' Bartosz Flis), Daniel Chyła, Jakub Kowalski, Tomasz Ogar, Paweł Smółka.

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Mateusz Cichocki, Piotr Klepczarek, Damian Jakubik, Piotr Bazler (58' Patryk Koziara), Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Damian Świerblewski (90' Paweł Sasin), Mateusz Piątkowski, Bartosz Wiśniewski, Dariusz Zjawiński (82' Grzegorz Piesio).

Żółte kartki: Jacek, Niechciał, Wawryka (Okocimski) oraz Bazler, Klepczarek, Sasin (Dolcan).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).