Zaskakująca porażka lidera z Otwocka - podsumowanie 10. kolejki II ligi gr. wschodniej

Piłkarze II ligi gr. wschodniej rozegrali 10. kolejkę spotkań. Do sporej niespodzianki doszło w Otwocku, gdzie niepokonany dotąd Start przegrał z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:1.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Górnika Wieliczka i Okocimskiego Brzesko. Piątkowy mecz nie wzbudził wielkich emocji, a kibice w miasteczku soli nie obejrzeli bramek. Górnik co prawda zdobył w tym meczu gola, ale arbiter go nie uznał, dopatrując się faulu zawodnika z Wieliczki. Na ławce trenerskiej gości debiutował Janusz Wójcik. Okocimski zdobył swój pierwszy wyjazdowy punkt, więc debiut byłego trenera reprezentacji Polski można zaliczyć na plus.

Po cztery gole obejrzano w Łomży i Olsztynie. Nad Narwią doszło do derbów województwa podlaskiego. Piłkarze ŁKS-u postarali się o kolejną kompromitację i przegrali z Wigrami Suwałki 0:4. Trener Ryszard Milewski nie ukrywał zdenerwowania po tym co obejrzał w wykonaniu swoich piłkarzy. - Tak nie gra się nawet w juniorach. Popełniliśmy olbrzymie błędy i zostaliśmy za nie srogo ukarani - skwitował szkoleniowiec łomżan. Wigry po sobotnim zwycięstwie awansowały na pozycję wicelidera.

OKS 1945 Olsztyn pokonał Kolejarza Stróże 3:1. Było to pierwsze zwycięstwo gospodarzy przed własną publicznością. Po spotkaniu dosyć niespodziewanie z funkcji prezesa klubu z Olsztyna zrezygnował Jerzy Szmit. Stery w OKS tymczasowo objął Mieczysław Angielczyk.

Bezapelacyjnie do największej niespodzianki doszło w Otwocku. Zdecydowany faworyt, Start przegrał na własnym stadionie z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:1. Bramkę przesądzającą o komplecie punktów zdobył dla gości Przemysław Ziółkowski. - Po słabym meczu i porażce u siebie z Jeziorakiem Iława, chcieliśmy udowodnić, że w piłkę grać potrafimy. Cieszę się ze zdobytej bramki i oczywiście zwycięstwa nad liderem rozgrywek - powiedział tuż po meczu strzelec zwycięskiego gola. Start zachował fotel lidera, ale od goniących go Wigier dzielą go już tylko dwa oczka.

W Ostrowcu Świętokrzyskim kibice KSZO liczyli na przełamanie swoich piłkarzy i zwycięstwo nad Pelikanem Łowicz. Jakież było ich zdziwienie, kiedy do przerwy to goście prowadzili 2:0. Pełna mobilizacja w szatni i na drugą połową gospodarze wyszli z przekonaniem, że można. W 60. minucie w protokołach sędziowskich widniał już remis 2:2. Tak też pozostało do ostatniego gwizdka i KSZO zanotowało trzeci z rzędu remis.

Niespodziankę sprawiła Stal Poniatowa. Beniaminek pewnie pokonał wyżej notowany Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0. Kolejne trafienie w barwach Stali zapisał Łukasz Stręciwilk, a mleczarzy dobił w 81. minucie Mateusz Butkiewicz.

W pozostałych spotkaniach 10. kolejki II ligi gr. wschodniej Jeziorak Iława pokonał Sandecję Nowy Sącz 1:0, w takim samym stosunku Hetman Zamość przegrał na własnym stadionie z Przebojem Wolbrom, a w Pińczowie Ponidzie Nida uległo Concordii Piotrków Trybunalski 0:2.

Górnik Wieliczka - Okocimski KS Brzesko 0:0

OKS 1945 Olsztyn - Kolejarz Stróże 3:1 (2:1)

0:4 - Stasiak 90'

Jeziorak Iława - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)

1:0 - Radziński 67'

Start Otwock - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:1)

0:1 - Ziółkowski 15'

KSZO Ostrowiec - Pelikan Łowicz 2:2 (0:2)

0:1 - Kowalczyk 24'

0:2 - Grzelczak 33'

1:2 - Stachurski 50'

2:2 - Skórnicki 60'

Stal Poniatowa - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0 (0:0)

1:0 - Stręciwilk 46'

2:0 - Butkiewicz 81'

Hetman Zamość - Przebój Wolbrom 0:1 (0:0)

0:1 - Ankowski 77'

Ponidzie Nida Pińczów - Concordia Piotrków Trybunalski 0:2 (0:1)

0:1 - Komar 9'

0:2 - Górski 87'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!