Sparingowo: Strzelanina Floty i GKS-u Bełchatów

Siedem bramek padło w sparingu lidera I ligi z czerwoną latarnią T-Mobile Ekstraklasy. Bełchatowianie prowadzili już dwoma trafieniami, jednak nie utrzymali korzystnego wyniku.

Trenerzy obu ekip podzielili mecz na 30-minutowe kwarty. Po godzinie zmagań GKS prowadził 3:1. Bełchatowianie dwukrotnie pokonali Grzegorza Kasprzika po rzutach karnych, trzecie trafienie dołożył strzałem głową Seweryn Michalski.

Flota odrobiła straty z nawiązką w trzeciej kwarcie, a bohaterem piątkowego popołudnia w jej szeregach został były zawodnik GKS-u Bełchatów - Maciej Mysiak. Defensor zdobył trzy gole, a wynik na 4:3 ustalił Sebastian Olszar.

W piątek Wyspiarze rozpoczęli zgrupowanie w Kamieniu. Kolejny sparing czeka ich w sobotę, a rywalem będzie Raków Częstochowa.

Flota Świnoujście - GKS Bełchatów 4:3 (1:2, 0:1, 3:0) Bramki dla Floty: Maciej Mysiak trzy, Sebastian Olszar. Bramki dla GKS-u: Seweryn Michalski, Mateusz Mak, Łukasz Madej.

Flota: Kasprzik (91' Kupczanko) - Jasiński (91' Wrzesień), Stasiak (91' Udarević), Zalepa (105' Mysiak), Opałacz (91' Śpiączka), Mysiak (91' Kieruzel), Szałek (91' Niewiada), Olszar (91' Gilewicz), Bodziony (91' Arifović), Niedziela (91' Nnamani), Aleksander (91' Nwaogu).

GKS Bełchatów: Zubas (91' Podleśny) – Basta (61' Raul Gonzales), Michalski (Sawala 61'), Wilusz (61' Baran), Kosznik (61' Michalak), Mateusz Mak (61' Stąporski), Rachwał (61' Piekarski), Witasik (61' Grzeszczyk), Wacławczyk (61' Kujawa (100' Rozwandowicz), Madej (61' Grzelak), Bartosiak (61' Tumicz).

Maciej Mysiak występował w przeszłości m. in. w GKS-ie Bełchatów i Warcie Poznań