Ligue 1: Grzegorz Krychowiak uratował Stade Reims przed porażką!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Sporo bramek padło w sobotnich meczach 22. kolejki Ligue 1. Jedną z nich strzelił Grzegorz Krychowiak! Pomocnik Stade Reims doprowadził do wyrównania w domowym starciu z Toulouse FC.

Przed trwającą serią klub naszego reprezentanta zajmował 18. miejsce w tabeli. Nadal znajduje się w strefie spadkowej, ale punkt zdobyty w pojedynku z wyżej notowanym przeciwnikiem pozwolił mu zachować niewielki dystans do bezpiecznych lokat.

Grzegorz Krychowiak znalazł drogę do siatki w 74. minucie, uzyskując premierowe trafienie w bieżących rozgrywkach. Wcześniej przyjezdni prowadzili po skutecznym strzale Etienne Capoue. Mecz mógł się jednak potoczyć zupełnie inaczej, gdyby w pierwszej połowie napastnik gospodarzy Gaetan Courtet wykorzystał rzut karny. Jego uderzenie obronił Ali Ahamada.

Polski pomocnik oprócz wyrównującego gola zapisał na swoim koncie żółtą kartkę. Otrzymał ją w 62. minucie za faul na Yannicku Djalo.

Z innych meczów najwięcej emocji dostarczyła potyczka Stade Rennes z Olympique Marsylia. Ekipa Elie Baupa dwukrotnie obejmowała prowadzenie (po golach braci Ayew), lecz miejscowi pokazali charakter i wywalczyli jedno oczko.

22. KOLEJKA LIGUE 1

:

piątek 25.01.2013

Valenciennes FC - Olympique Lyon 0:2 (0:2) 0:1 - Fofana 8' 0:2 - Gomis 28'

sobota 26.01.2013

Stade Rennes - Olympique Marsylia 2:2 (0:1) 0:1 - Andre Ayew 37' 1:1 - Catherine 59' 1:2 - Jordan Ayew 83' 2:2 - Alessandrin 88'

Evian TG - AC Ajaccio 1:1 (0:1) 0:1 - Oliech 36' 1:1 - Wass 53'

Montpellier HSC - FC Sochaux 2:0 (2:0) 1:0 - Herrera 28' 2:0 - Utaka 34'

AS Nancy - FC Lorient 2:1 (1:0) 1:0 - Efoulou 36' 1:1 - Aliadiere 50' 2:1 - Puygrenier 71'

Stade Reims - Toulouse FC 1:1 (0:0) 0:1 - Capoue 57' 1:1 - Krychowiak 74'

ESTAC Troyes - Stade Brestois 2:1 (1:0) 1:0 - Camus 44' 2:0 - Darbion 54' 2:1 - Ben Basat 61'