Ligue 1: Czerwono w Tuluzie, ogrom emocji w Nicei, remis drużyny Grzegorza Krychowiaka

Sporo bramek padło w piątkowych i sobotnich meczach 18. kolejki Ligue 1. Nie brakowało też innych emocji i niecodziennych zdarzeń.

Dziwaczny przebiegł miała konfrontacja w Tuluzie. W starciu z Olympique Marsylia gospodarze szybko otrzymali dwie czerwone kartki i przez całą drugą połowę musieli grać w dziewiątkę. Mimo to postawili rywalom twardy opór. Przyjezdni zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w 68. minucie, gdy piękny techniczny strzał oddał Andre-Pierre Gignac.

Niesamowite emocje przeżyli kibice w Nicei. Zespół OGC przegrywał z Evian Thonon Gaillard już 0:2, mimo to zainkasował trzy punkty. Dublet ustrzelił niezawodny w obecnym sezonie Dario Cvitanich.

Remis zanotowała ekipa Grzegorza Krychowiaka. Stade Reims podzieliło się punktami z niedawnym uczestnikiem Ligi Mistrzów, OSC Lille. Polak spędził na murawie 90 minut i otrzymał żółtą kartkę.

WYNIKI SPOTKAŃ 18. KOLEJKI LIGUE 1:

piątek 15.12.2012

Stade Rennes - Valenciennes FC 2:0 (1:0) 1:0 - Feret 5' 2:0 - Pitroipa 72'

sobota 16.12.2012

Toulouse FC - Olympique Marsylia 0:1 (0:0) 0:1 - Gignac 68'

Montpellier HSC - SC Bastia 4:0 (1:0) 1:0 - Estrada 14' 2:0 - Herrera 48' 3:0 - Belhanda 60' 4:0 - Mounier 75'

OGC Nice - Evian TG 3:2 (1:2) 0:1 - Sagbo 3' 0:2 - Barbosa 14' 1:2 - Cvitanich 18' 2:2 - Cvitanich 47' 3:2 - Maupay 90+1'

Stade Reims - OSC Lille 1:1 (1:0) 1:0 - Weber 7' 1:1 - Payet 72'

FC Sochaux - Stade Brestois 1:2 (0:0) 1:0 - Bakambu 59' 1:1 - Chafni 63' 1:2 - Ben Basat 77'

ESTAC Troyes - AC Ajaccio 3:2 (3:0) 1:0 - Darbion 34' 2:0 - Nivet 39' 3:0 - Camus 45' 3:1 - Cavalli 90' 3:2 - Lasne 90'