Serie A: Conte wrócił na ławkę, Juventus wygrał, Milan coraz efektowniejszy (wideo)

Torino FC pod nieobecność zawieszonego Kamila Glika nie sprostało Milanowi. Na pozycji lidera umocnił się Juventus Turyn, który skromnie pokonał na wyjeździe US Palermo.

Po raz pierwszy w sezonie Bianconerich z ławki rezerwowych prowadził Antonio Conte. Mimo powrotu szkoleniowca piłkarze Juve nie rozgrywali najlepszego spotkania. W pierwszej połowie meczu na Sycylii Bianconeri stworzyli tylko jedną dogodną okazję - Mirko Vucinić oddał strzał w słupek. Czarnogórzec w drugiej połowie zachował się kapitalnie, gdy piętą podał do Stephana Lichtsteinera, który zdobył jedyną bramkę w meczu. Kwadrans przed końcem za brzydki faul na Kwadwo Asamoahu z murawy wyleciał Michel Morganella.

Milan nie najlepiej rozpoczął pojedynek z Torino, które grało osłabione brakiem odbywającego karę za czerwoną kartkę Kamila Glika. W 27. minucie po łatwym błędzie Antonio Nocerino piłkę przejął Mario Santana i bez trudu pokonał Marco Amelię. Później na placu gry dominowali goście, a świetną partię rozgrywał Robinho, który popisał się golem i asystą. Wynik ustalił, strzelając już 13. gola w sezonie, lider klasyfikacji strzelców Stephan El Shaarawy. Zespól Massimiliano Allegriego wciąż zajmuje 7. pozycję, a do plasującego się lokatę wyżej Lazio traci 5 punktów.

Coraz wyżej w tabeli jest Chievo, które odniosło drugie zwycięstwo z rzędu. W strefie spadkowej na dobre zadomowiła się Genoa po tym, jak nie sprostała beniaminkowi z Pescary.

O 20.45 rozpocznie się hit 15. serii gier, w którym 3. w tabeli Inter Mediolan podejmie wicelidera, SSC Napoli. Wyniki niedzielnych spotkań 15. kolejki Serie A:

US Palermo - Juventus Turyn 0:1 (0:0)

0:1 - Lichtsteiner 50'

Czerwona kartka: Morganella /75' za drugą żółtą/ (US Palermo).

Torino FC - AC Milan 2:4 (1:1)

1:0 - Santana 27' 1:1 - Robinho 40' 1:2 - Nocerino 53' 1:3 - Pazzini 61' 1:4 - El Shaarawy 76' 2:4 - Bianchi 80'

Cagliari Calcio - Chievo Werona 0:2 (0:0)

0:1 - Paloschi 67' 0:2 - Thereau 87'

Pescara Calcio - Genoa CFC 2:0 (0:0)

1:0 - Abbruscato 53' 2:0 - Vukusić 73'

AC Siena - Catania Calcio 1:3 (1:0)

1:0 - Rosina 10' 1:1 - Castro 50' 1:2 - Bergessio 67' 1:3 - Bergessio 82'

TABELA ->>>

Złe miłego początki dla Milanu. Błąd Nocerino i gol Santany: [dailymotion=xvqa8u]