The Championship: 90 minut Kaźmierczaka

W sobotę rozegrano czwartą kolejkę The Championship. Cały mecz w barwach Derby County rozegrał Przemysław Kaźmierczak i było to dla Polaka pierwsze spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty dla Baranów. Jednak jego zespół przegrał z Barnsley 0:2.

W słabej formie jest Derby. Jeden z najsilniejszych kadrowo zespołów The Championship przegrał kolejny mecz. Tym razem uległ Barnsley, które przed tą kolejkę nie miało na swoim koncie ani jednego punktu. Barany przegrały 0:2 i spadły na ostatnią pozycję w lidze. Forma Derby jest daleka od ideału i jeśli tak dalej pójdzie, to klub z Pride Park nie będzie walczył o awans, ale o utrzymanie się w lidze.

Przodownictwo w The Championship straciło Birmingham City. Blues zaledwie zremisowali na Carrow Road z Norwich City 1:1 i z dorobkiem dziesięciu punktów zajmują trzecie miejsce. Na fotel lidera awansowało Wolverhampton Wanderers. Wilki pokonały na Molineux aż 5:1 Nottingham Forest. Drugie jest Preston North End, które imponuje formą na początku sezonu. Tym razem zespół ten pokonał przed własną publicznością faworyzowany Charlton Athletic 2:1.

Świetny mecz obejrzeli kibice na Madejski Stadium. W hicie kolejki Reading podejmowało Crystal Palace i wygrało 4:2. Trzy gole zdobył Kevin Doyle i co ciekawe dwie z nich strzelił w 68. minucie! The Royals wygrali drugi mecz w sezonie i awansowali na szóste miejsce. Na boisku nie pojawił się Bartosz Białkowski, bramkarz Southampton. Święci dość niespodziewanie przegrali przed własną publicznością z Blackpool 0:1. Jedynego gola zdobył z rzutu karnego Ben Burgess.

W ostatnim meczu kolejki Watford bez kontuzjowanego Grzegorza Rasiaka pokonał Ipswich Town 2:1. Nie odbyło się bez kłopotów, ponieważ goście od drugiej minuty prowadzili 1:0 i Szerszenie dopiero trzy minuty przed końcem zapewniły sobie zwycięstwo.

Goli kibice nie zobaczyli w pojedynkach Sheffield United - Cardiff City oraz Burnley - Plymouth Argyle.