Stomil nad przepaścią - relacja z meczu Stomil Olsztyn - Arka Gdynia

Arka Gdynia pokonała w Olsztynie Stomil 2:0. Gole dla przyjezdnych zdobywali Marcus Vinicius da Silva oraz Mateusz Szwoch.

W coraz trudniejszej sytuacji w pierwszej lidze znajduje się Stomil Olsztyn. Beniaminek przegrał kolejny pojedynek i do bezpiecznego miejsca traci trzy punkty.

Pierwsze minuty meczu to optyczna przewaga Arki Gdynia. Po kilku kolejnych minutach inicjatywę przejął Stomil Olsztyn i w 8. minucie stworzył sobie pierwszą doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Strzał głową Mindaugasa Kalonasa odbił Maciej Szlaga, do piłki dopadł Łukasz Suchocki, ale nie potrafił pokonać golkipera gdynian. Goście pierwszą klarowną okazję stworzyli sobie w 22. minucie, gdy strzał Piotra Kuklisa w dobrym stylu odbił Tomasz Ptak.

Poza wymienionymi sytuacjami obydwa zespoły nie stworzyły sobie przed przerwą dogodnych okazji do zdobycia bramek. Mecz był nudny, ale po przerwie było w nim ciut więcej emocji.

Od początku drugiej odsłony przewagę zyskali przyjezdni i po kwadransie dopięli swego. Marcus Vinicius da Silva strzelił z pola karnego, a piłka po nodze jednego z olsztynian wpadła za plecy Ptaka i znalazła się w bramce.

Chwilę później gospodarze mogli wyrównać. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Suchockim. Jednak strzał Łukasza Jeglińskiego trafił w poprzeczkę bramki Szlagi.

Niewykorzystana "jedenastka" podłamała beniaminka, który w 72. minucie stracił drugiego gola. Indywidualną akcją popisał się, wprowadzony kilka minut wcześniej na plac gry, Mateusz Szwoch i podwyższył prowadzenie Arki.

Wygrywając dwoma golami, gdynianie kontrolowali przebieg meczu. Goście byli blisko podwyższenia prowadzenia, ale brakowało im dokładności pod bramką Ptaka. Stomil z kolei jedynie po główce Pawła Baranowskiego był bliski zdobycia kontaktowego gola.

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 0:2 (0:0) 0:1 - Marcus Vinicius da Silva 60' 0:2 - Mateusz Szwoch 72'

W 67. minucie Jegliński nie wykorzystał rzutu karnego (poprzeczka) Składy: Stomil Olsztyn:

Tomasz Ptak - Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Paweł Baranowski, Paweł Głowacki (81' Michał Świderski), Łukasz Suchocki, Łukasz Jegliński, Robert Tunkiewicz, Mindaugas Kalonas, Radosław Stefanowicz, Szymon Kaźmierowski (71' Paweł Łukasik).

Arka Gdynia:  Maciej Szlaga - Bartosz Brodziński, Marcus Vinicius da Silva (67' Mateusz Szwoch), Tomasz Jarzębowski, Damian Krajanowski, Piotr Kuklis, Marcin Radzewicz, Michał Rzuchowski (76' Radosław Pruchnik), Krzysztof Sobieraj, Julien Tadrowski, Piotr Tomasik.

Żółte kartki: Stefanowicz, Baranowski (Stomil) oraz Rzuchowski, Kuklis, Jarzębowski, Sobieraj (Arka). Sędzia: