Primera Division: Setne zwycięstwo Mourinho

W czwartym sezonie pracy na Santiago Bernabeu The Special One odniósł setne zwycięstwo. Tym razem Blancos w pokonanym polu zostawili imienników z Saragossy.

100 zwycięstw, 18 remisów i 15 porażek - to obecny bilans Jose Mourinho w Realu  Madryt. W sobotni wieczór Portugalczyk nie mógł skorzystać z dwóch defensywnych pomocników - kontuzjowanego Sami Khediry oraz wykartkowanego Xabi Alonso. Zamiast nich w pierwszej jedenastce wybiegli Michael Essien i Luka Modrić. Ponadto na prawej stronie obrony zagrał Alvaro Arbeloa, a w środku Raul Albiol.

Aragończycy utrzymywali korzystny wynik do 23. minuty, kiedy to Gonzalo Higuain z dwóch metrów trafił praktycznie do pustej bramki. Kilka chwil później na raty swoją akcję wykończył Angel di Maria.

Na pierwszą groźniejszą akcję Saragossy musieliśmy czekać do drugiej połowy, kiedy to uderzenie Victora Rodrigueza świetnie na korner sparował Iker Casillas. Od tej pory znacznie lepsze wrażenie na boisku sprawiali właśnie goście, którym przy strzale z dystansu Jose Mari przeszkodziła im poprzeczka.

W 69. minucie do siatki trafił Helder Postiga, lecz sędzia nie uznał gola ze względu na spalonego Portugalczyka. Telewizyjne powtórki pokazały jednak, że arbiter mógł spokojnie uznać tego gola. Tymczasem serię pięciu ligowych meczów z golem przerwał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w końcówce meczu trafił z rzutu wolnego tylko w poprzeczkę. Zamiast niego na listę strzelców zdążyli się jeszcze wpisać Michael Essien oraz Luka Modrić.

Dzięki zwycięstwu, Królewscy awansowali na podium tabeli, gdyż w popołudniowym sobotnim meczu niespodziewanie na własnym boisku przegrała Malaga.

Real Madryt - Real Saragossa 4:0 (2:0) 1:0 - Higuain 23' 2:0 - Di Maria 25' 3:0 - Essien 89' 4:0 - Modrić 90+2'

Real Madryt: Casillas - Ramos, Albiol, Pepe, Arbeloa (82' Nacho) - Essien, Modrić - Di Maria (73' Callejon), Oezil, Ronaldo - Higuain (70' Benzema).

Real Saragossa: Roberto - Sapunaru, Loovens, Alvaro, Abraham - Movilla, Jose Mari (87' Romaric) - Rodriguez (75' Alama), Apono, Montanes - Postiga (79' Aranda).

Żółte kartki: Modrić, Ramos (Real) oraz Abraham, Sapunaro (Saragossa).