Towarzyska porażka wojskowych

Legia Warszawa uległa w towarzyskim spotkaniu Żalgirisowi Wilno 1:2 (1:1). Bramkę dla podopiecznych Jana Urbana strzelił Danijel Ljuboja.

Podczas przerwy w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy nie próżnuje nikt. Legia Warszawa towarzysko zmierzyła się z Żalgirisem Wilno. Trener Jan Urban wystawił najmocniejszy skład, aby utrzymywać meczowy rytm dla swoich podopiecznych. Zabrakło jedynie pauzującego Marka Saganowskiego, a także kadrowiczów (Kosecki, Wawrzyniak, Kuciak).

Dość szybko, bo już w 10. minucie to piłkarze Żalgirisu Wilno objęli prowadzenie po strzale Kamila Bilińskiego, któremu futbolówkę wrzucił Paweł Komołow. Wypożyczony ze Śląska Wrocław napastnik był pewnym punktem swojej drużyny, często stwarzając zagrożenie pod bramką Wojciecha Skaby.

Legionistom kilkukrotnie udało się wyprowadzać akcje na przeciwnej stronie boiska, jednak najczęściej strzały były blokowane tuż przed, albo w samym polu karnym, ewentualnie był ewidentnie przestrzelone. Dopiero w ostatniej minucie po dośrodkowaniu Michała Żyry z rzutu rożnego, Danijel Ljuboja umieścił piłkę w siatce i dał wyrównanie Legii.

Nie najlepiej rozpoczęła się druga połowa dla wojskowych. Wojciech Skaba wyszedł z bramki i w sytuacji sam na sam zatrzymał Svrljugę metr przed polem karnym. Arbiter jednak uznał, iż akcja miała miejsce w polu karnym i podyktował "11" dla Żalgirisu. Prezent wykorzystał Komołow.

W kolejnych akcjach ponownie gracze z Wilna usiłowali zagrozić bramce Legii, lecz tym razem skutecznymi interwencjami popisywał się Skaba. Obraz gry gospodarzy nie ulegał zmianie, nadal potrafili wyprowadzać akcje i kontrataki, jednak brakowało najważniejszego - skuteczności.

Legia Warszawa - Żalgiris Wilno 1:2 (1:1)

0:1 - Biliński (10') 1:1 - Ljuboja (45') 1:2 - Komołow (52') - rz. karny

Legia Warszawa: Skaba - Jędrzejczyk, Żewłakow (80' - Widejko), Astiz, Kiełbowicz - Vrdoljak, Gol, Żyro (65' - Furman), Radović (80' - Żurek) - Kucharczyk, Ljuboja (46' - Salinas).

Żaligirs Wilno: Vitkauskas - Perić, Vaitkunas, Svrljuga (70' - Kuklys), Janusauskas, Skerla (46' - Jankauskas), Vaskela, Silenas (46' - Krasnovkis), Nagumanow, Komołow (64' - Elliot), Biliński.

Kartki: 1 dla Żalgirisu, Żyro (Legia)