The Championship: 90 minut Rasiaka

Całe spotkanie w barwach Watford zaliczył w sobotnie popołudnie Grzegorz Rasiak. Polak wystąpił w meczu trzeciej kolejki The Championship przeciwko Nottingham Forest. Było to pierwsze spotkanie Rasiaka od pierwszej minuty dla Szerszeni. Liderem po tej serii spotkań zostało Birmingham City.

Pierwszy mecz The Championship przyniósł sporo emocji. Na The Valley zmierzyły się ze sobą drużyny Charltonu Athletic i Reading. The Addicks po pierwszej połowie prowadzili 2:1, a rzutu karnego dla The Royals nie wykorzystał Kevin Doyle. Tuż na początku drugiej połowy Reading odrobiło dwubramkową stratę i remisowało z Charltonem już 2:2. Jednak ostatecznie The Addicks wzięli się do roboty i wygrali 4:2.

Wspomniany Grzegorz Rasiak tydzień temu zadebiutował w Watford. Teraz dostał szansę gry od pierwszej minuty, lecz to jego partner z ataku zdobył dwie bramki w przegranym 2:3 meczu z Nottingham Forest. Dwa trafienia dla Szerszeni były dziełem Tommy'ego Smitha, ale nie pozwoliły one na choćby punkt. Forest wygrało 3:2 i dla Watford była to pierwsza porażka w sezonie.

W polskim meczu na Pride Park doszło do sensacji. Derby County uległo przed własną publicznością Southampton 0:1, a wyczyny swoich kolegów z ławki rezerwowych oglądał Przemysław Kaźmierczak oraz Bartosz Białkowski. Święci wygrali 1:0 i były to dla nich pierwsze punkty wywalczone w tym sezonie. Po tej serii spotkań zmienił się lider The Championship. Na czoło tabeli wysunęło się Birmingham City. Blues bez problemu ograli przed własną publicznością Barnsley 2:0 i jako jedyny zespół w drugiej lidze angielskiej mają komplet punktów na swoim koncie.

Pluć w brodę mogą sobie piłkarze Burnley. Mieli idealną sytuację, by pokonać na Selhurst Park Crystal Palace. Orły grały bowiem niemal całą drugą połowę w "dziewiątkę", ponieważ dwóch ich piłkarzy wyleciało z boiska. Mimo to, Burnley nie zdołało zdobyć choćby gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.