Bundesliga: Lewandowski ponownie bez gola, Klopp myśli o zmianach

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Borussia Dortmund w meczu 2. kolejki Bundesligi zaprezentowała się poniżej oczekiwań. Niezadowolony z postawy podopiecznych był trener Juergen Klopp.

Borussia Dortmund w poprzednich czterech meczach ligowych z FC Nuernberg wygrywała po 2:0. Tym razem mistrzowie Niemiec mogą być zadowoleni, że udało im się wywalczyć punkt. W drugiej połowie bliżsi zdobycia gola byli bowiem zawodnicy Dietera Heckinga.

Najlepiej z biało-czerwonych ponownie wypadł Jakub Błaszczykowski, który zdobył wyrównującą bramkę. "Zaliczył kolejny dobry występ. Po zdobyciu gola dobrze spisywał się w obronie" - skomentowali dziennikarze DerWesten. "Wiele jego prób przeprowadzenia akcji okazało się nieskutecznych. Po przerwie był niewidoczny" - zauważyli jednak żurnaliści RevierSport.

Po raz pierwszy w sezonie w Bundeslidze wystąpił Łukasz Piszczek i nie zachwycił. "To nie był stary, dobry Piszczek, ale zdarzyło mu się błysnąć w akcji na skrzydle" - ocenił Sportal. "W defensywie poza nielicznymi wyjątkami był bardzo solidny, jednak przy budowaniu akcji miał zbyt dużo wątpliwości i zagrywał niedokładnie" - dostrzegł RevierSport.

Robert Lewandowski tydzień temu nie pokonał bramkarza Werderu, a tym razem nie zmusił do kapitulacji Raphaela Schaefera. "Grając przeciwko Perowi Nilssonowi, było mu naprawdę ciężko. Czasami jednak sama jego obecność wystarcza do stworzenia zagrożenia - tak było przy golu na 1:1" - podsumował DerWesten. W RevierSport zwrócono uwagę, że "Lewy" w początkowych 30 minutach i całej drugiej połowy był praktycznie wyłączony z gry. Jedynie w końcowym fragmencie pierwszej części miał bramkowe okazje, których nie wykorzystał.

Po końcowym gwizdku Juergen Klopp miał pretensje do arbitra. Tobias Welz odgwizdał aż 16 fauli zawodników z Dortmundu i ukarał żółtymi kartkami Piszczka oraz Kevina Grosskreutza. - W ostatnich dwóch sezonach byliśmy zespołem grającym najbardziej fair, a tym razem otrzymaliśmy więcej "żółtek" od Norymbergi - kręcił głową szkoleniowiec. - Nie rozumieliśmy niektórych decyzji sędziego - przyznał Marcel Schmelzer.

Abstrahując od błędów Welza, Klopp nie był zadowolony z formy podopiecznych. - Wykonaliśmy zbyt mało. W końcówce nie zdołaliśmy wyprowadzić decydującego ciosu. Musimy pracować nad nowymi rozwiązaniami w ataku - zapowiedział. Lewandowski póki co nie powinien obawiać się o miejsce w składzie, ale notowania jego konkurenta, Juliana Schiebera, który wniósł nieco ożywienia do gry BVB, rosną. - Jesteśmy co nieco rozczarowani stratą dwóch punktów. W kolejnych spotkaniach przeciwko równie defensywnie ustawionym drużynom musimy być trochę sprytniejsi - przyznał 23-latek. "Ofensywa Borussii wciąż musi poprawiać zgranie. W akcjach brakuje automatyzmu, a Lewandowski dopiero szuka formy" - podsumował RuhrNachrichten.

Oceny Polaków z Borussii kolejno od DerWesten, RevierSport, Sportalu i RuhrNachrichten ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki):