Sparingowo: GKS Tychy zremisował z Flotą

Flota w trzecim sparingu rozegranym podczas obozu w Kamieniu zremisowała z GKS-em Tychy 1:1. Prowadzenie zdobył przed przerwą Ensar Arifović, odpowiedział w ostatnim kwadransie Dawid Jarka.

Przewagę w pierwszej części uzyskali świnoujścianie, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i dochodzili do sytuacji strzeleckich. Jedną z nich wykorzystał w 34. minucie Ensar Arifović, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Radosława Jasińskiego.

Piłkarze GKS-u Tychy zagrali cofnięci i od czasu do czasu wyprowadzali kontrataki. Blisko gola byli po strzałach Piotra Rockiego w 11. i Mariusza Masternaka w 30. minucie.

Podopieczni Piotra Mandrysza zagrali odważniej po przerwie, czego efektem było wyrównujące trafienie Dawida Jarki po dograniu Krzysztofa Bizackiego. Ich rywale stracili rezon po zejściu z boiska niegroźnie kontuzjowanych Ivana Udarevicia, Ensara Arifovicia oraz Sebastiana Olszara.

W poniedziałek Flota zmierzy się z Rozwojem Katowice. Tyszanie w tygodniu rozpoczną pucharową rywalizację meczem z Odrą Wodzisław Śląski.

GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:1 (0:1) 0:1 - Arifović 34' 1:1 - Jarka 75'

GKS: Misztal - Chomiuk (77' Mańka), Masternak, Zunic, Mączyński (68' Łączek), Małkowski, Kupczak (46' Wawoczny), testowany (71' Czupryna), Bukowiec (46' Bizacki), Rocki, Tumicz (46' Jarka).

Flota: Melon - Zalepa, Jasiński, Udarević (60' Bielecki), Niewiada, Olszar (80' Siwiec), Chyła, Bodziony, Arifović (65' Pavec), Śpiączka (46' Opałacz).