Bramki Wichniarka w Bundeslidze !

W inaugurującej rozgrywki w sezonie 2008/2009 kolejce niemieckiej Bundesligi formą błysną Artur Wichniarek. Polak zdobył dla Arminii Bielefeld dwie bramki ratując punkt w spotkaniu z Werderem Brema. W spotkaniu Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund, wygranym przez gości 3:2 pełne 90 minut rozegrał <b>Jakub Błaszczykowski</b> asystując dodatkowo przy golu na 1:0.

W meczu na Schüco-Arena długo utrzymywał się wynik remisowy, jednak po akcji Hugo Almeidy z Rosenbergiem ten drugi w 62. minucie zdobył bramkę dla przyjezdnych. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Artura Wichniarka, jednak chwilę później było już 2:1 dla gości. Po raz drugi do siatki Arminii trafił Rosenberg. Z prowadzenia bremeńczycy cieszyli się niecałą minutę. Po kolejnym golu niezawodnego Polaka na tablicy wyników widniał rezultat, który nie zmienił się już do końcowego gwizdka sędziego.

Do największej niespodzianki tej kolejki doszło w Cottbus, gdzie zawodnicy Energie przegrali wysoko z beniaminkiem z Hoffenheim 0:3. W szeregach przegranych do 76. minuty grał Mariusz Kukiełka.

VfL Wolfsburg Jacka Krzynówka wygrał z beniaminkiem rozgrywek - FC Koeln 2:1. Polak przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Także ani minuty na boisku nie pokazał się Tomasz Zdebel w meczu, w którym jego VfL Bochum uległo na wyjeździe Karlsruhe 0:1.

Pewne zwycięstwo nad Hannoverem 96 odnieśli w sobotnie popołudnie zawodnicy Schalke 04, którzy już po 7 minutach prowadzili 2:0, a ostatecznie wygrali 3:0.