Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramkę zdobył Kamil Glik (Torino Calcio). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 28 Polaków.

Kamil Glik zdobył bramkę w meczu ligowym z Crotone (2:1). Polski obrońca wpisał się na listę strzelców w 3. minucie. Dla byłego piłkarza AS Bari było to drugie trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League  Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym ze Stoke (1:1) Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym ze Stoke (1:1)

The Championship   Tomasz Cywka (Reading) - poza kadrą w meczu ligowym z Birmingham City (0:2) Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Coventry City (4:0) Tomasz Kuszczak (FC Watford) - poza kadrą w meczu ligowym z Middlesbrough (2:1) Radosław Majewski (Nottingham Forest) - występ do 65. minuty w meczu ligowym z Portsmouth (2:0)

League One  Artur Krysiak (Exeter City) - rezerwowy w meczu ligowym z Carlisle United (1:4)

Belgia

Jupiler League  Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - zawieszony w meczu ligowym z KRC Genk (4:0)

Białoruś

Wyszejszaja liha Tomasz Nowak (FK Homel) - 90 minut w meczu ligowym z Dinamem Mińsk (2:1)

Cypr

Protathlima A' Kategorias  Łukasz Sosin (Aris Limassol) - 90 minut w meczu ligowym z Enosisem (0:2) Paweł Kapsa (AS Alki Larnaka) - 90 minut w meczu z Nea Salamis (1:0) Adam Stachowiak (Anorthosis Famagusta) - rezerwowy w meczu ligowym z Omonią Nikozja (0:4)

Czechy

1. Gambrinus liga Mateusz Słodowy (Viktoria Zizkov) - 90 minut w meczu ligowym z Banikiem (1:3) Dawid Pietrzkiewicz (FC Banik Ostrawa) - rezerwowy w meczu ligowym z Viktorią Zizkov (3:1) Łukasz Zejdler (FC Banik Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z Viktorią Zizkov (3:1)

Francja

Ligue 1  Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - 90 minut w meczu ligowym z Sochaux (3:0) Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - poza kadrą w meczu ligowym z PSG (2:1) Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym ze Stade Brestois (4:0) Damien Perquis (Sochaux) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Bordeaux (0:3)

Ligue 2   Grzegorz Krychowiak (Football Club de Nantes Atlantique) - 90 minut w meczu ligowym z Amiens SC (5:0)

Holandia

Eredivisie  Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - 90 minut w meczu ligowym z Rodą (3:1) Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - występ od 81. minuty i obroniony rzut karny w meczu ligowym z PSV (1:3) Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z PSV (1:3) Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - występ do 81. minuty i czerwona kartka w meczu ligowym z PSV (1:3) Euzebiusz Smolarek (ADO Den Haag) - występ od 87. minuty w meczu ligowym z VVV Venlo (1:2)

Eerste divisie Michał Janota (Go Ahead Eagles) - pauzował w meczu ligowym z Fortuną Sittard (1:1) Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - występ od 77. minuty w meczu ligowym z Almere City (4:1)

Niemcy

Bundesliga   Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - z powodu choroby nie wystąpił w meczu ligowym z Kaiserslautern (5:2) Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - rezerwowy w meczu ligowym z Kaiserslautern (5:2) Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 66. minuty i dwie asysty w meczu ligowym z Kaiserslautern (5:2) Sławomir Peszko (FC Koeln) - występ do 68. minuty w meczu ligowym z Freiburgiem (1:4) Sebastian Boenisch (Werder Brema) - rezerwowy w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (1:3) Eugen Polanski (1.FSV Mainz 05) - występ do 56. minuty w meczu ligowym z HSV (0:0) Artur Sobiech (Hannover 96) - występ od 58. minuty w meczu ligowym z Bayerem (0:1) Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z Borussią Dortmund (2:5) Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserlautern) - 90 minut w meczu ligowym z Borussią Dortmund (2:5)

2. Bundesliga   Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Furth) - rezerwowy w meczu ligowym z Fortuną Dusseldorf (1:1) Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Erzgebirge Aue (2:1) Martin Kobylański (Energie Cottbus) - poza kadrą w meczu ligowym z Ingolstadt 04 (0:1) Adam Matuszczyk (Fortuna Dusseldorf) - występ od 90. minuty w meczu ligowym z SpVgg Greuther Furth (1:1)

Norwegia

Adeccoligaen Łukasz Jarosiński (Alta IF) - 90 minut w meczu ligowym z Hodd (5:0)

Rosja

Priemjer-liga Piotr Polczak (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Rostovem (1:1) Marcin Komorowski (Terek Grozny) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Rostovem (1:1) Maciej Rybus (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Rostovem (1:1)

Szkocja

Scottish Premier League   Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Glasgow Rangers (3:0) Paweł Brożek (Celtic Glasgow) - poza kadrą w meczu ligowym z Glasgow Rangers (3:0) Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Dundee United (2:2)

Turcja

Super Lig  Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Galatasaray (2:4) Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Galatasaray (2:4) Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ do 46. minuty w meczu ligowym z Galatasaray (2:4) Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 84. minuty w meczu ligowym z Istanbulem Buyuksehir (2:4) Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - rezerwowy w meczu ligowym z Sivassporem (4:2)

Bank Asya 1. Liga Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Adanasporem (0:2) Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Adanasporem (0:2) Włochy

Serie A  Artur Boruc (Fiorentina) - pauzował w meczu ligowym z Atalantą (0:2)

Serie B   Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - występ od 19. do 45. minuty w meczu ligowym z Noceriną (0:1) Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Sassuolo Calcio (1:2) Kamil Glik (Torino Calcio) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Crotone (2:1)

Łącznie minut: 1901 Bramki zdobyte: 1 Asysty: 2 Żółte kartki: 2 Czerwone kartki: 1 Średnia ilość minut: 48 minut 44 sekundy Średnia liczba bramek zdobytych: 0,04

Artur Boruc Łukasz Fabiański Piłka nożna
+123
Niemcy Wojciech Szczęsny Legia Warszawa Pogoń Szczecin Manchester United Arsenal FC Reading FC Nottingham Forest AJ Auxerre FC Sochaux-Montbeliard Borussia Dortmund Werder Brema 1.FC Koeln Hannover 96 ACF Fiorentina PSV Eindhoven RSC Anderlecht Celtic Glasgow Belgia Białoruś Francja Cypr Czechy Holandia Norwegia Polska Rosja Anglia Szkocja Turcja Włochy Arkadiusz Głowacki Artur Krysiak Ariel Borysiuk Adrian Mrowiec Artur Sobiech Adam Stachowiak Adrian Mierzejewski Bartosz Białkowski Bartosz Salamon Błażej Augustyn Euzebiusz Smolarek Ireneusz Jeleń Jakub Błaszczykowski Sławomir Peszko Robert Lewandowski Marcin Komorowski Maciej Rybus Dariusz Dudka MSV Duisburg Damien Perquis Eugen Polanski Trabzonspor Torino FC Grzegorz Krychowiak Kamil Glik Kamil Grosicki Ludovic Obraniak Łukasz Załuska Łukasz Piszczek Łukasz Sosin Paweł Brożek Przemysław Tytoń Piotr Polczak Radosław Majewski Marcin Kuś Marcin Robak Marcin Wasilewski Mariusz Pawełek Michał Janota 1.FC Kaiserslautern 1.FSV Mainz 05 PKO Ekstraklasa Anorthosis Famagusta Tomasz Kuszczak Tomasz Zahorski Tomasz Cywka Paweł Wojciechowski Piotr Brożek Paweł Kapsa FC Bari Tomasz Nowak Sebastian Boenisch Sebastian Tyrała Eredivisie Jupiler League Bundesliga Premier League Ligue 1 The Championship Serie A Scottish Premier League League One 2. Bundesliga Ligue 2 Serie B Paweł Kieszek Mateusz Prus Premier Liga Super Lig Protathlima A' Kategorias Polacy za granicą Mikołaj Lebedyński Adam Matuszczyk Exeter City Alki Larnaka SpVgg Greuther Fuerth Konyaspor Łukasz Jarosiński Dawid Pietrzkiewicz Mateusz Słodowy Jakub Świerczok Fortuna Duesseldorf Martin Kobylański Piłka w Europie Piłka nożna w Anglii Piłka nożna w Niemczech Piłka nożna we Francji Piłka nożna we Włoszech Piłka nożna na Cyprze Piłka nożna w Turcji Piłka nożna w Holandii Piłka nożna w Belgii