Serie A: Fiorentina straciła wygraną w końcówce, Boruc bezradny, Lazio na podium

Lazio Rzym wykorzystało potknięcia Udinese i Napoli i awansowało na 3. miejsce w tabeli. Fiorentina prowadziła w Genui przez 19 minut, ale ostatecznie wywalczyła tylko punkt. Kluczową asystę zaliczył były napastnik Violi, Alberto Gilardino.

Fiorentina po klęsce 0:5 z Juventusem niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkowej i zdawała sobie sprawę, że mecz w Genui ma ogromne znaczenie. W 21. minucie Artur Boruc nie zdołał obronić strzału Fernando Belluschiego, któremu idealnie asystował Giandomenico Mesto. Od tego momentu lepiej zaczęli grać przyjezdni i po golach Riccardo Montolivo oraz Cesare Nataliego wyszli na prowadzenie.

Boruc skapitulował w 28. minucie, ale bramka Davide Biondiniego nie została uznana z powodu spalonego. Po godzinie gry Polak obronił uderzenie Miguela Veloso, a w 85. minucie otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry. Gdy wydawało się, że Viola zwycięży, Alberto Gilardino podał do Rodrigo Palacio, a ten pokonał 31-letniego golkipera Fiorentiny.

Po sobotnim remisie Udinese z Palermo przed szansą awansu na 4. miejsce w tabeli stanęło SSC Napoli. W rywalizacji z Catanią ekipie Waltera Mazzarriego szło jednak jak po grudzie, a tuż po zmianie stron Morgan De Sanctis musiał bronić sytuacji sam na sam z Alejandro Gomezem. Azzurri zdołali zdobyć jednak dwa gole, ładne trafienie z dystansu zaliczył Blerim Dzemaili, a 19. bramkę w sezonie zdobył Edinson Cavani, zrównując się w klasyfikacji strzelców z Antonio Di Natale. Ostatnie słowo nieoczekiwanie należało do Sycylijczyków, którzy doprowadzili do remisu! Wejście smoka zanotował Davide Lanzafame, który kilkanaście sekund po pojawieniu się na murawie trafił na 2:2.

Wreszcie przełamało się Lazio Rzym. Biancocelesti, którzy przegrali dwa poprzednie mecze ligowe, zdołali pokonać na własnym terenie Cagliari, ale nie przyszło im to łatwo. Pod nieobecność Miroslava Klose osamotniony w ataku Tommaso Rocchi nie potrafił złamać defensywy Sardyńczyków. Dopiero w 88. minucie Modibo Diakite wykorzystał podanie Cristiana Ledesmy i zespół Edy'ego Rejy wrócił na podium.

TABELA SERIE A ->>> Wyniki niedzielnych spotkań 29. kolejki Serie A: AC Cesena - FC Parma 2:2 (0:1)

0:1 - Floccari 40' 1:1 - Santana 47' 2:1 - Del Nero 53' 2:2 - Paletta 61'

Chievo Werona - AC Siena 1:1 (1:0) 1:0 - Acerbi 9' 1:1 - Destro 51'

Genoa CFC - ACF Fiorentina 2:2 (1:1) 1:0 - Belluschi 21' 1:1 - Montolivo 31' 1:2 - Natali 70' 2:2 - Palacio 89'

Lazio Rzym - Cagliari Calcio 1:0 (0:0) 1:0 - Diakite 88'

SSC Napoli - Catania Calcio 2:2 (0:0) 1:0 - Dzemaili 61' 2:0 - Cavani 67' 2:1 - Spolli 75' 2:2 - Lanzafame 85'

Novara Calcio - US Lecce 0:0

Atalanta Bergamo - FC Bologna 2:0 (0:0) 1:0 - Gabbiadini 50' 2:0 - Tiribocchi 90'