Serie A: Niespodzianka w lidze włoskiej, gol niedoszłego reprezentanta Polski

SSC Napoli w dwóch poprzednich spotkaniach ligowych zaaplikowało rywalom aż 9 goli i zdawało się wracać na właściwe tory. Jednak w konfrontacji z Bologną Marek Hamsik i spółka rozczarowali i ich strata do czołówki jest coraz coraz większa.

Azzurri dobrze rozpoczęli spotkanie, jednak nie po raz pierwszy w tym sezonie świetną okazję zaprzepaścił Marek Hamsik. Bologna, która była skazywana na pożarcie na Stadio San Paolo, zupełnie zaskoczyła faworyta w 14. minucie. Nico Pulzetti znalazł dziurę w defensywnie po złym ustawieniu Hugo Campagnaro i zagrał na wolne pole do Roberta Acquafreski. Niedoszły reprezentant Polski nie pomylił się i pokonał Morgana De Sanctisa. 24-latek zdobył swojego 3. gola w tym sezonie.

Neapolitańczycy cały czas atakowali, ale na efekty bramkowe musieli poczekać do 71. minuty. Wtedy po zagraniu ręką w polu karnym Diego Pereza jedenastkę wykorzystał Edinson Cavani i była to jego 11. bramka w rozgrywkach. W końcówce nieoczekiwanie przewagę osiągnęli Rossoblu, a bliski zdobycia rozstrzygającego gola był weteran Marco Di Vaio. Szanse Napoli na ponowne zakwalifikowanie się do Champions League są coraz mniejsze. SSC Napoli - Bologna FC 1:1 (0:1)

0:1 - Acquafresca 14' 1:1 - Cavani 71' (k.)