Boruc był najlepszy w Fiorentinie! Zobacz gola puszczonego przez Polaka (wideo)

Nie udało się Arturowi Borucowi zachować czystego konta po raz 10. w sezonie. Polski bramkarz został pokonany w meczu z Lecce po strzale z rzutu karnego. Poza tym 31-latek popisał się fantastyczną interwencją w pierwszej połowie meczu.

Viola nieoczekiwanie przegrała z zamykającym tabelę Lecce 0:1. Jedyną bramkę zdobył po zmianie stron David Di Michele, który wykorzystał "jedenastkę". Napastnik gości uderzył w prawy róg, podczas gdy Artur Boruc wybrał lewy narożnik.

Były reprezentant Polski w 18. występie puścił 16. gola. Lepsi w całej Serie A są tylko golkiperzy Juventusu (Gianluigi Buffon 12 razy wyciągał piłkę z siatki) oraz Udinese (Samir Handanović został pokonany 13-krotnie), chociaż Viola zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli.

Zdaniem portalu tuttomercatoweb.com Boruc w rywalizacji z Lecce był najlepszy spośród 11 zawodników Fioletowych. "Uratował zespół w pierwszej połowie. Przy rzucie karnym nie mógł nic zrobić" - napisano w podsumowaniu, przyznając 31-latkowi notę "6.5" w 10-stopniowej skali. Także goal.com/it uznał, że były bramkarz Celtiku zasłużył na "6.5". "Popisał się fantastyczną interwencją przy strzale Olivery" - oceniono.