Primera Division: Sensacja w derbach Madrytu! Zobacz gole z dramatycznego meczu Barcelony (wideo)

Atletico mimo dokonanych latem wzmocnień nie może przebić się do czołówki. W ostatnim meczu 12. kolejki Radamel Falcao i spółka ulegli outsiderowi Getafe, mimo że przez godzinę grali z przewagą zawodnika! Kibice na Coliseum Alfonso Perez zobaczyli 5 goli.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:2 (1:1)

***

Opromienione efektownym zwycięstwem 4:0 z Udinese w LE Atletico było zdecydowanym faworytem derbów Madrytu, zwłaszcza że Getafe wcześniej wygrało tylko 1 spośród 10 meczów! Szanse Los Rojiblancos dodatkowo zwiększyła sytuacja z 30. minuty. Wówczas Alberto Lopo sfaulował w polu karnym Diego, a arbiter wyrzucił obrońcę miejscowych z boiska. "11" nie zmarnował Radamel Falcao, dla którego był to 7. gol w Primera Division.

Tymczasem jeszcze przed przerwą Abdelaziz Barrada strzelił z wolnego na tyle precyzyjnie, że Thibaut Courtois nie zdążył z interwencją. Po zmianie stron rozochoceni Azulones wyszli na prowadzenie - po akcji Barrady na listę strzelców wpisał się Michel. Ekipie Gregorio Manzano nadzieję przywrócił Alvaro Dominguez. Po jego strzale z 20 metrów piłka zawadziła o nogę jednego z obrońców i zupełnie zmyliła Miguela Moyę. Getafe odpowiedziało niemal natychmiast. Bezmyślny, a do tego brutalny faul popełnił Arda Turan, a Diego Castro nie miał kłopotów z wykorzystaniem karnego.

Choć sędzia doliczył aż 5 minut, zespół z Vicente Calderon nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Bramka Moyi przeżywała istne oblężenie, ale piłka ostatecznie do siatki nie wpadła. W efekcie 3 "oczka" zostały na przedmieściach Madrytu, a Getafe z 20. miejsca przesunęło się na 14. Atletico pozostaje na 11. pozycji ze stratą 15 "oczek" do prowadzącego Realu.

Getafe - Atletico Madryt 3:2 (1:1)

0:1 - Falcao 30' (k.)

1:1 - Barrada 40'

2:1 - Michel 49'

2:2 - Dominguez 80'

3:2 - Castro 83' (k.)

Czerwona kartka: Lopo /29' za faul w polu karnym/ (Getafe).