Jedenastka 13. kolejki I ligi wg portalu SportoweFakty.pl

Trzynasta seria gier obfitowała w wysokie wyniki i dużą ilość goli. Skutecznością popisywali się zawodnicy Arki Gdynia, Dolcanu Zabki, Polonii Bytom i Pogoni Szczecin. Tym razem jedenastka kolejki oparta jest w większości o piłkarzy z tych klubów.

Marcin Juszczyk (Arka Gdynia, 1*) - pomimo wyniku 5:2 wielokrotnie ratował Arkę przed utratą gola - zwłaszcza w drugie połowie. Brawa za 3-krotne wygranie pojedynków sam na sam z piłkarzami Zawiszy i obronę główki Wójcickiego z najbliższej odległości. Przy golu Klofika - stadiony świata, jak i trafieniu Błąda - był bez szans. Bez jego pewnej gry nie byłoby tak okazałego zwycięstwa gospodarzy nad niepokonanym dotąd liderem z Bydgoszczy.

Peter Hricko (Pogoń Szczecin, 4) - prawy obrońca Portowców zagrał bardzo dobre zawody. W obronie nie miał zbyt wiele pracy, ale za to w ofensywie stwarzał ogromne zagrożenie pod bramką Bogdanki.

Marcin Pacan (Olimpia Elbląg, 3) - dobra postawa tego gracza w obronie pozwoliła beniaminkowi z Elbląga na zdobycie jednego punktu. Pacan często pojawiał się w polu karnym rywala, gdzie w powietrznej walce był trudny do powstrzymania.

Cheikh Niane (Kolejarz Stróże, 1) - obrońca Kolejarza zagrał w defensywie bardzo twardo, uniemożliwiał Zielonym przedostawanie się w obręb pola karnego własnego zespołu. Wiele piłek padało jego łupem, a potem bardzo szybko były one wybijane w pole, bądź poza boisko, co skutecznie rozbijało akcje Warty.

Dariusz Góral (Polonia Bytom, 1) - prawy skrzydłowy Polonii był jednym z najlepszych zawodników derbów z GieKSą. Efektownie przedzierał się prawą flanką, dogrywał i strzelał. Miał udział przy dwóch bramkach dla Polonii. Najpierw dośrodkował w pole karne na głowę Paulisty, który piłkę zgrał do Świerczoka, a w drugiej połowie wypuścił prostopadłym zagraniem Mąkę, który wywalczył rzut karny.

Łukasz Sierpina (Dolcan Ząbki, 2) - pomocnik Dolcanu był niezwykle aktywnym graczem. Spore problemy z tym graczem mieli zawodnicy Piasta. Młody zawodnik zdobył gola dla swojej ekipy, a także asystował przy innym.

Petr Benat (Arka Gdynia, 1) - ofensywny czeski pomocnik już na stałe zadomowił się w II linii żółto-niebieskich. W meczu z Zawiszą rządził w środku boiska, po profesorsku rozdzielał piłki w ataku i zanotował także mnóstwo odbiorów w defensywie, z których zrodziły się zabójcze kontry gdynian. Ukoronowaniem bardzo dobrej gry był gol wbity gościom.

Edi Andradina (Pogoń Szczecin, 4) - kilka dni odpoczynku i spokojnego treningu przysłużyły się Brazylijczykowi, który odzyskał błysk formy sprzed kilku kolejek. Edi wbił Bogdance dwa po prostu bajeczne gole i popisał się asystą przy trafieniu Djousse. Mianowany przez spikera profesorem - Andradina królował w środku pola, przeprowadzając szereg akcji ofensywnych i obsługując kolegów mierzonymi podaniami. Trener Sasal ocenił występ pomocnika na "11" w dziesięciostopniowej skali.

Robert Kolendowicz (Pogoń Szczecin, 1) - drugi gol w drugim, kolejnym meczu doświadczonego skrzydłowego otworzył wynik spotkania z Bogdanką. Mimo początkowych problemów z utrzymaniem równowagi na śliskiej murawie, Kolendowicz rozkręcał się z minuty na minutę i co chwilę nękał ofensywnymi szarżami defensywę łęcznian.

Jakub Świerczok (Polonia Bytom, 2) - młodego napastnika Polonii nie mogła zabraknąć w naszej jedenastce. W derbach z GieKSą ustrzelił hat-tricka, drugiego w tym sezonie zresztą. Dla obrońców GieKSy 19-latek był nie do zatrzymania i już przed przerwą miał na koncie dwa trafienia. Kolejne dołożył w drugiej części gry pieczętując zwycięstwo niebiesko-czerwonych.

Bartosz Flis (Arka Gdynia, 1) - bohater całej ligowej kolejki i najlepszy gracz meczu. Najpierw przy dwóch golach asystował - potem sam dwukrotnie dopełnił formalności i pokonał golkipera Zawiszy. Z meczu na mecz gra coraz lepiej i wydaje się, że problem trenera Nemeca z młodzieżowcem rozwiązał się sam.

* - ilość nominacji do jedenastki kolejki

Ławka rezerwowych: Michał Wróbel (Olimpia Grudziądz), Marcin Radzewicz (Arka Gdynia), Tomasz Jarzębowski (Arka Gdynia), Tomasz Foszmańczyk (Warta Poznań), Grzegorz Piesio (Dolcan Ząbki), Kamil Biliński (Wisła Płock), Jean Paulista (Polonia Bytom).