II liga gr. zachodnia: Beniaminek nowym liderem (wyniki)

Jak na derbowe spotkanie przystało dużo emocji dostarczył pojedynek Bytovii Bytów z Chojniczanką Chojnice. Kolejną niespodzianką w rozgrywkach jest porażka na własnym boisku GKS Tychy.

Nielba Wągrowiec ma najwyraźniej jakiś patent na GKS. W poprzednim sezonie wielkopolska drużyna także nie miała kłopotów z pokonaniem tyszan. Tym razem katem gospodarzy okazał się Łukasz Szczepaniak. Młody napastnik wykorzystał błąd Mariusza Masternaka i tym samym zapewnił gościom trzy punkty.

Wygrana to pierwszy triumf nowego trenera Nielby Piotra Gruszki. - Przede wszystkim jestem szczęśliwy, że mój pierwszy mecz z tym zespołem udało się wygrać i przerwać złą passę. Po strzeleniu bramki gra nam się otworzyła, miejscowi chcieli za wszelką cenę wyrównać, dzięki czemu mieliśmy wiele okazji z kontrataków. Takie okazje musimy kończyć golem. Cieszymy się bardzo ze zdobycia trzech punktów - cieszył się Gruszka.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugim piątkowym spotkaniu. Nic w tym dziwnego, bowiem do przerwy zespół Waldemara Walkusza przegrywał z Chojniczanką 0:2. Po powrocie na plac gry nastąpiła prawdziwa metamorfoza gospodarzy. Do remisu w 84. minucie doprowadził Łukasz Wróbel, a w ostatnich sekundach do rozpaczy gości doprowadził Wojciech Pięta. Wygrana pozwoliła Bytovii na zajęcie pierwszego miejsca, które dotychczas zajmowała właśnie Chojniczanka.

WYNIKI PIĄTKOWYCH SPOTKAŃ 7. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

GKS Tychy - Nielba Wągrowiec 0:1 (0:0)

0:1 - Szczepaniak

Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice 3:2 (0:2)

0:1 - Łapigrowski (sam.) 33'

0:2 - Pieczara 44'

1:2 - Szałek 74'

2:2 - Wróbel 84'

3:2 - Pięta 89'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!