Szczęsny obronił rzut karny i został bohaterem Arsenalu (wideo)

Piłkarze Arsenalu Londyn na wyjeździe wygrali z Udinese Calcio i awansowali do Ligi Mistrzów. Duży udział w sukcesie Kanonierów miał Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny!

Po pierwszej połowie zespół Arsene Wengera przegrywał we Włoszech 0:1 i jego awans był bardzo niepewny. Londyńczycy otrząsnęli się dopiero po przerwie. Stan rywalizacji wyrównał Robin Van Persie, a gola na 2:1 zdobył Theo Walcott. Arsenal nie musiał drżeć o wynik dzięki Wojciechowi Szczęsnemu. Przy rezultacie remisowym sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy i wtedy Polak pokazał klasę, broniąc niezły strzał Antonio Di Natale. To był moment zwrotny w tym spotkaniu. Włosi stracili wszelkie nadzieje na ostateczny sukces, w efekcie polegli 1:2.