Polonia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 w meczu sparingowym

Polonia Warszawa przegrała w Grodzisku Wielkopolskim w sparingowym meczu z KGHM Zagłębiem Lubin 1:2. Czarne Koszule połączyły się niedawno z Groclinem Grodzisk Wlkp. i zawodnicy z tego zespołu także wystąpili w tym spotkaniu. Bramkę dla Polonii zdobył właśnie Tomasz Jodłowiec, który dotychczas występował w Dyskoboli.

Już w trzeciej minucie Polonia objęła prowadzenie. Gola zdobył wspomniany Tomasz Jodłowiec, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Miedziowi domagali się odgwizdania faulu, ale sędzia był nieugięty i uznał gola zdobytego przez Polonię.

Kilka minut później przed szansą stanął Filip Ivanovski, lecz zamiast podawać, to zdecydował się na strzał, który zdołał obronić Jewhen Kopył. Polonia nadal atakowała czego efektem było uderzenie Piotra Piechnika. Jednak Ukraiński bramkarz i tym razem pokazał swoją klasę parując futbolówkę na spojenie słupka z poprzeczką.

Z minuty na minutę coraz lepiej grali podopieczni Dariusza Fornalaka. Wreszcie tuż przed przerwą Ilian Micanski wykorzystał podanie Szymona Pawłowskiego i do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie, ale w ostatnich minutach Zagłębie wyszło na prowadzenie. Gola zdobył Michał Zapaśnik, który na boisku pojawił się w drugiej części meczu.

Miedziowi wygrali zatem 2:1 i było to drugie sparingowe zwycięstwo pod wodzą Dariusza Fornalaka. Wcześniej Zagłębie pokonało Polonią Nową Tomyśl 3:0.

Polonia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)

1:0 - Jodłowiec

1:1 - Micanski

1:2 - Zapaśnik

Zagłębie Lubin: Kopył - G.Bartczak, Lacić, Stasiak, Getinger, Pawłowski, Klofik, Jackiewicz, Pietroń, Micański, Kędziora.

Grali również: Shereni, Piotrowski, Jasiński, Zagdański, Zapaśnik, Jesionkowski.