Młoda Ekstraklasa: Lech pierwszym liderem, hit dla Zagłębia, niecodzienne zdarzenie w Kielcach

25 bramek padło w siedmiu spotkaniach 1. kolejki Młodej Ekstraklasy. Hitowe starcie KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa zakończyło się triumfem gospodarzy 3:1.

Los sprawił, że już w inauguracyjnej serii naprzeciw siebie stanęli mistrz i wicemistrz z ubiegłego sezonu. Ten sprawdzian pozytywnie zdali Miedziowi, którzy przegrywali wprawdzie 0:1, ale jeszcze przed przerwą zaaplikowali rywalom trzy bramki na wagę kompletu oczek.

Pierwszym liderem rozgrywek został Lech Poznań. Ekipa Karola Brodowskiego zdeklasowała ŁKS Łódź 4:1. Ten wynik jest zbyt niski i nie oddaje różnicy, jaka dzieliła oba zespoły na boisku. Dość powiedzieć, że na zdobycie czterech goli Kolejorz potrzebował zaledwie 24 minut, a później zmarnował sporo klarownych okazji na podwyższenie rezultatu.

Niecodzienny przebieg miała potyczka w Kielcach. Korona pokonała Cracovię Kraków 2:1, ale na pierwszy plan wysunęły się czerwone kartki. Otrzymali je obaj bramkarze Pasów, przez co ekipa spod Wawelu musiała wstawić między słupki zawodnika z pola.

Jedyny podział punktów w 1. kolejce odnotowano w Zabrzu. Górnik zremisował ze Śląskiem Wrocław 2:2. Bardziej zadowoleni z tego rezultatu mogą być gospodarze, którzy jedno oczko uratowali dopiero w 90. minucie po trafieniu Michala Gasparika.

Ostatni mecz inauguracyjnej serii odbędzie się dopiero 18 sierpnia. Na ten termin przełożono starcie Jagiellonii Białystok z Podbeskidziem Bielsko-Biała.