Sparingowo: Po klęsce w Kazachstanie, Jagiellonia pokonała drugoligowca (foto)

Jagiellonia Białystok w sparingowym meczu rozegranym w Surażu wysoko pokonała drugoligowe Wigry Suwałki. Żółto-czerwoni do przerwy przegrywali z niżej notowanym rywalem 1:2, ale po zmianie stron strzelili cztery bramki i zwyciężyli 5:2.

W trakcie meczu kibice Jagi wywiesili trzy transparenty skierowane do piłkarzy w związku z ich fatalną grą i odpadnięciem już w I rundzie eliminacji Ligi Europejskiej z kazachskim Irtyszem Pawłodar (1:0 i 0:2).

Sparing z Wigrami Suwałki rozpoczął się dla podopiecznych Michała Probierza wyśmienicie. Już w 3. minucie spotkania jagiellończycy wykorzystali błąd Marcina Rogozińskiego i objęli prowadzenie za sprawą Maycona, który stojąc tyłem do bramki zdobył piętą gola.

W meczu z Wigrami Tomasz Frankowski zdobył dwa gole (fot. Maciej Gilewski)

W 18. minucie suwalczanie niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Willer, piłkę przedłużył Rogoziński, a Audrius Brokas z bliska ulokował ją w siatce. Chwilę później Wigry zdobyły drugiego gola. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Willera przedłużył wypożyczony z Jagiellonii do Wigier Andrzej Niewulis, a zaskoczony Jakub Słowik po raz drugi tego dnia zmuszony został do kapitulacji.

Kilka minut po przerwie Jaga wyrównała. Prawą flanką przedarł się Dawid Plizga i dośrodkował do Vladimira Kukola, który uderzeniem z woleja nie dał najmniejszych szans Karolowi Salikowi. W 80. minucie na 3:2 trafił Paweł Zawistowski, który starał się dośrodkowywać, ale piłka na tyle szczęśliwie zeszła mu z nogi, że zaskoczyła zdezorientowanego Salika. W 82. minucie Maciej Makuszewski idealnie dograł do Tomasza Frankowskiego, a kapitan Jagiellonii fantastycznym strzałem w długi róg pokonał golkipera rywali. Piłka zanim wpadła do bramki, po drodze odbiła się jeszcze od słupka. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Frankowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Tomasa Statkeviciusa na Kukolu.

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 5:2 (1:2)

5:2 - Frankowski 90+1'

Jagiellonia Białystok: I połowa: Słowik - Norambuena, Porębski, Cionek, Straus - Kupisz, Grzyb, Zawistowski, Seratlić - Cetković, Maycon; II połowa: Baran - Bartczak, Skerla, Soczyński, El Mehdi - Makuszewski, Hermes, Zawistowski, Kukol, Plizga - Frankowski.

Wigry Suwałki: Salik - Bajko (84' Statkevicius), Rogoziński, Makarewicz, Statkevicius (46' Darda) - Pomian (46' P. Walicki), Świerzbiński (82' Sawicki), Niewulis (68' Barczak), Ł.Walicki (67' Sławicki) - Willer (78' Ołowniuk), Brokas (46' Mikulenas).

Żółta kartka: Bajko (Wigry).

Sędzia: Marek Frącki (Białystok).