II liga gr. zachodnia: Bałtyk wykorzystał błędy Rakowa (wynik)

We wtorek odbył się pierwszy pojedynek 28. kolejki spotkań w grupie zachodniej II ligi. W Gdyni miejscowy Bałtyk po ciekawym spotkaniu pokonał bezpieczny w tabeli Raków Częstochowa 2:1.

Już w trzeciej minucie wynik spotkania otworzył niezawodny Dariusz Kudyba. Napastnik Bałtyku popisał się ładnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Michałka. Goście odpowiedzieli dopiero po przerwie, kiedy na zmiany w składzie zdecydował się trener Jerzy Brzęczek. na boisku pojawił się Artur Lenartowski, który sprawiał wiele problemów graczom Bałtyku.

- Swoimi akcjami wkręcał rywali dosłownie w ziemię. Do remisu doprowadziliśmy po bardzo ładnym golu Kamila Witczyka, który wpadł w pole karne i zwiódł jednego z rywali. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Uważam, że nie zasłużyliśmy na porażkę. Powiem więcej, mogliśmy nawet wygrać. Mieliśmy kilka dogodnych akcji.Gospodarze trzy razy zagościli w naszym polu karnym i zdobyli dwie bramki - mówi na oficjalnej stronie Rakowa rzecznik Piotr Maćkowiak.

W 67. minucie gry błąd popełnili stoperzy Rakowa. Ich gapiostwo wykorzystał Mateusz Łuczak, który w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Maciejowi Szramowiatowi.

Bałtyk Gdynia - Raków Częstochowa 2:1 (1:0)

1:0 - Kudyba 3'

1:1 - Witczyk 56'

2:1 - Łuczak 63'

Bałtyk Gdynia: Matysiak - Lemanek, Benkowski (39' Drzymała), Martyniuk, Król, Michałek, Granosik, Kaszuba (59' Malicki), Dettlaff, Łuczak (89' Grembocki), Kudyba (74' Lilo)

Raków Częstochowa: Szramowiat - P. Kowalczyk, Pluta, Hyra, Łysek (59' Górecki), Ł.Kowalczyk (46' Ogłaza), Kmieć (46' Lenartowski), Nocuń (75' D. Świerk), Gajos, Witczyk, Ceglarz.

Żółte kartki: Malicki (Bałtyk).

Sędzia: Piotr Gałązka (Szczecin).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!