Siena i Atalanta wracają do Serie A!

Atalanta Bergamo i AC Siena już na pewno zagrają w przyszłym sezonie we włoskiej Serie A. Oba kluby wracają zatem do najwyższej klasy rozgrywek we Włoszech po zaledwie roku przerwy.

Ekipa z Lombardii nie dała najmniejszych szans Portogruaro i rozbiła swojego przeciwnika 4:1. Gospodarze po nieco ponad kwadransie przegrywali za sprawą Scozzarelli, ale później doszli do głosu. Jeszcze przed przerwą udało im się wyjść na prowadzenie dzięki Tiribocchiemu i Bonaventurze, a po zmianie stron o końcowym rozstrzygnięciu zadecydowali Delvecchio i wspominany już Tiribocchi,

W drugim starciu AC Siena co prawda tylko zremisowała 2:2 z Torino Calcio, ale to wystarczyło do wywalczenia awansu. Bohaterem Bianconerich został Calaio, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Dla Toro gole zdobywali Sgrigna oraz Bianchi.

Zarówno AC Siena, jak i Atalanta Bergamo mają na swoim koncie po 74 punkty i na trzy kolejki przed końcem posiadają dziesięć oczek przewagi nad trzecią Novarą.