Podbeskidzie rozgromiło Zagłębie Lubin w sparingu

W środowym meczu sparingowym, rozegranym na obiekcie Startu w Wiśle, Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Zagłębie Lubin 4:1. W poczynaniach lublinian widać było duże zmęczenie po zakończonym obozie przygotowawczym

Środowe przedpołudnie na kameralnym stadionie Startu w Wiśle było areną zmagań dwóch pierwszoligowców: Podbeskidzia Bielsko-Biała i Zagłębia Lubin. Górale przystąpili do tego spotkania podzieleni na dwie ekipy. Po wyleczeniu lekkich kontuzji na murawie pojawili się dwaj nowi piłkarze Bernard Ocholeche i Sebastian Ziajka. W ekipie Podbeskidzia wystąpił także inny pozyskany zawodnik Łukasz Matusiak.

Górale podali także owiane tajemnicą nazwisko napastnika, który w meczu z Bełchatowem zdobył bramkę. Adam Brzezina mimo polsko brzmiącego nazwiska jest Czechem. 28-letni napastnik w ostatnim sezonie bronił barw drugoligowego Bohemians Praha.

Zagłębie do sparingu przystąpiło po ciężkim obozie przygotowawczym i od pierwszych minut widać było zmęczenie zgrupowaniem. Górale szybko podporządkowali sobie grę, zdobywając już w 10. minucie bramkę. Efektowne zagranie głową w wykonaniu Mariusza Sachy wykorzystał Krzysztof Zaremba.

Dobrze spisywał się w bramce rezerwowy golkiper Podbeskidzia Sebastian Szamański, który w 39. minucie obronił sytuację sam na sam z Ilijanem Micanskim. Na koniec pierwszej połowy błąd bramkarza Zagłębia wykorzystał Krzysztof Chrapek, pakując piłkę do pustej siatki.

Po zmianie stron na placu gry pojawiły się zupełnie inne jedenastki. Mecz się wyrównał, jednak Podbeskidzie konsekwentnie zdobywało kolejne bramki. Tak w 68. minucie Grzegorz Pater skutecznie wykończył koronkową akcję Podbeskidzia. Niespełna dwie minuty później Łukasz Gorszkow po profesorsku przelobował głową Jakuba Jesionkowskiego. Honorowe trafienie dla lublinian odnotował strzałem z 10 metrów Michał Zapaśnik.

Pierwszy mecz w barwach Podbeskidzia pozytywnie ocenia Bernard Ocholeche. - Jak na mój pierwszy mecz, to nie było źle - oznajmił Nigeryjczyk. - Mamy dobry zespół i stąd ta dobra gra i dobry wynik - dodał.

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:4 (0:2)

0:1 - Zaremba 10'

0:2 - Chrapek 43'

0:3 - Pater 67'

0:4 - Gorszkow 69'

1:4 - Zapaśnik 75'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: I połowa: Szymański - Cienciała, Baranowski, Szmatiuk, Dančík - Sacha, Matusiak, Jarosz, Żmudziński - Zaremba, Chrapek; II połowa: Burandt - Górkiewicz, Hirsz, Dziółka, Paczkowski - Pater, Gorszkow, Ocholeche, Ziajka - Świerblewski, Brzezina.

Zagłębie Lubin: Kopył (46' Jesionkowski) - Bartczak (46' Getinger), Jasiński, Lacić (46' Steinke), Topolski - Pawłowski (46' Zapaśnik), Bartczak (46' Jackiewicz), Hanzel (46' Klofik), Plizga (46' Kolendowicz) - Micanski (46' Zagdański), Kędziora (46' Węska).