MFK Rużomberok - Ruch Chorzów 1:1 w meczu sparingowym

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali pierwszy sparing w trakcie przygotowań do sezonu. Podopieczni <b>Duszana Radolskiego</b> zremisowali ze słowackim MFK Rużomberok 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył <b>Pavol Pilar</b>. Bramkę dla chorzowian zdobył <b>Piotr Ćwielong</b>, który w 84. minucie wykorzystał rzut karny.

W zespole Duszana Radolskiego zabrakło m.in. Marcina Zająca, którego do końca czerwca obowiązuje kontrakt z Lechem Poznań. Z powodu kontuzji nie zagrali Gabor Straka, Remigiusz Jezierski, Marcin Nowacki oraz Łukasz Janoszka. Z kolei Krzysztof Nykiel został zwolniony z meczu w związku z zaproszeniem na wesele.

MFK Rużomberok - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)

1:0 - Pilar 22'

1:1 - Ćwielong (k.) 84'

Skład Ruchu Chorzów: I połowa: Perdijić - Trzmielewski, Grodzicki, Baran, Brzyski - Grzyb, Sadlok, Pulkowski, Balaz - Fabusz, Ćwielong; II połowa: Struski - Jakubowski, Golem, Adamski, Brzyski (72' Ćwielong) - Feruga, Sadlok, Pulkowski, Goncerz - Sobiech, Sobczak.