Primera Division: Zwycięstwa uratowane w ostatnich minutach, Atletico lepsze w derbach stolicy

Wielkie szczęście mieli piłkarze Realu Sociedad i Osasuny Pampeluna. Obie ekipy zgarnęły po zwycięstwie dzięki bramkom w doliczonym czasie gry. Co ciekawe, Baskowie przegrywali z Malagą jeszcze w 89. minucie! Kolejnego gola do swojej kolekcji dopisał Radamel Falcao, a jego Atletico wygrało w derbach stolicy z Rayo Vallecano.

W małych derbach Madrytu Atletico okazało się lepsze od Rayo Vallecano. Beniaminek, szczególnie w pierwszej połowie, nie prezentował się gorzej od bardziej utytułowanych rywali, ale mimo to przegrywał po pierwszej bramce Gabiego na Vicente Calderon. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1. Swojego ósmego gola w lidze zdobył Radamel Falcao, który przez kontuzję zagrał w rozgrywkach Primera Division po raz pierwszy od miesiąca.

Wielką wolę walki pokazali po raz kolejny piłkarze Realu Sociedad. Baskowie drugi raz z rzędu wygrali 3:2, strzelając decydującą bramkę w ostatniej minucie meczu! Tym samym spokojniejszy może być trener Phillipe Montanier, który od jakiegoś czasu był typowany do odejścia z Anoeta. Gospodarze pokonali aspirującą do gry w Lidze Mistrzów Malagę, choć jeszcze w 89. minucie przegrywali 1:2.

W dziesięciu ostatnich meczach piłkarze Betisu Sewilla zgarnęli zaledwie oczko. W niedzielę byli bliscy kolejnego punktu, ale w doliczonym czasie gry Javad Nekounam zdobył dla Osasuny swojego czwartego gola w tym sezonie. Wydaje się, że już nic nie uchroni szkoleniowca Los Verdiblancos, Pepe Mela, przed stratą posady.

Bez najlepszego strzelca, Fernando Llorente, wyszli na stadion w Mallorce gracze Athletic Bilbao. W meczu, w którym było wiele sytuacji ostatecznie padł remis 1:1. Ponadto na ostatnim miejscu w tabeli pozostała Saragossa, która przegrała z Granadą. Ekipa z Aragonii w siedmiu kolejnych meczach zdobyła ledwie jedno oczko.

Atletico Madryt - Rayo Vallecano 3:1 (1:0)

1:0 - Gabi 25'

2:0 - Falcao 75'

3:0 - Salvio 90'

3:1 - Gabi (sam.) 90+1'

Real Sociedad - Malaga 3:2 (1:1)

1:0 - Demichelis (sam.) 10'

1:1 - Rondon 21'