Krok bliżej do Ligi Mistrzów - relacja z meczu Wisła Kraków - Skonto Ryga

Wisła Kraków zrobiła pierwszy krok ku fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski w rewanżowym meczu II rundy eliminacji pokonali u siebie 2:0 Skonto Ryga i awansowali do kolejnej fazy, w której zmierzą się z bułgarskim Liteksem Łowecz.

Trener Białej Gwiazdy, Robert Maaskant zdecydował się na wystawienie tego samego składu, co w pierwszym spotkaniu w Rydze. Zagrał więc Maor Melikson, który przed tygodniem doznał kontuzji palca. Z kolei w ekipie gości zabrakło ukaranego w piewszym spotkaniu czerwoną kartką Jurisa Laizansa. Do pełni sił wrócił natomiast najlepszy strzelec Skonto, Nathan Junior.

Brazylijczyk postarał się zagrozić bramce Sergeia Pareiko tylko na samym początku meczu, ale piłka po jego strzale wylądowała między kibicami. Z kolei bramkarz Skonto pierwszy raz mógł być w opałach po kwadransie, kiedy Cwetan Genkow dostał dośrodkowanie od Michaela Lameya, ale uderzył tuż obok słupka.