Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Jelenia, Żurawskiego oraz samobój Saganowskiego

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) oraz Maciej Żurawski (Omonia Nikozja). Także gola, ale samobójczego ustrzelił Marek Saganowski (Atromitos Ateny). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 28 Polaków.

Ireneusz Jeleń strzelił gola w meczu z Valenciennes 1:0 (1:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 38. minucie meczu, co było jedyny trafienie w tym pojedynku. Dla Jelenia było to siódmy gol w tym sezonie. Dariusz Dudka spędził spotkanie na ławce rezerwowych.

Maciej Żurawski zdobył bramkę w spotkaniu z Néa Salamís 2:0 (1:0). Było to siódme trafienie Polaka w lidze i jedenaste we wszystkich rozgrywkach w obecnym sezonie. Żurawski na boisku przebywał przez całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 90. minucie, pokonując bramkarza gospodarzy z rzutu karnego. Do 63. minuty na boisku przebywał były gracz m.in. Lecha Poznań - Hernán Rengifo Trigoso.

Marek Saganowski strzelił bramkę samobójczą w meczu z Ergotélis 1:1 (0:0). Saganowski rozegrał całe spotkanie, a niechlubnie wpisał się na listę strzelców w 82. minucie meczu. Pełne 90 minut w barwach Atromitosu rozegrał również Marcin Baszczyński.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Wolverhampton Wanderers (1:0)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Burnley (3:1)

Championship

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 76. minuty w meczu ligowym z Swansea City (1:0)

Leauge One

Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Tranmere (1:2)

Paweł Abbott (Oldham Athletic) - 90 minut w meczu ligowym z Exeter City (1:1)

Wojciech Szczęsny (Brendford) - 90 minut w meczu ligowym z Leeds United (1:1)

Leauge Two

Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu ligowym z Aldershot (2:0)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut w meczu ligowym z LASK Linz (0:1)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Sporting Charleroi (2:0)

Dawid Janczyk (Germinal Beerschot) - 90 minut w meczu ligowym z Zulte Waregem (1:1)

Cypr

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - do 75. minuty w meczu ligowym z AEL Limassol (1:0)

Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - do 12. minuty w meczu ligowym z AEL Limassol (1:0)

Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z AEL Limassol (1:0)

Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Néa Salamís (2:0)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (OSC Lille) - poza kadrą w meczu ligowym z St Etienne (1:1)

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Valenciennes (1:0)

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Valenciennes (1:0)

Championnat de France National

Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Fréjus-St-Raphaël (0:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Ergotelis (1:1)

Marek Saganowski (Atromitos Ateny) - 90 minut i bramka samobójcza w meczu ligowym z Ergotelis (1:1)

Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza kadrą w meczu ligowym z AEK Ateny (1:0)

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Panionios (0:3)

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Panthrakikos (3:0)

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - poza kadrą w meczu ligowym z Larisą (0:1)

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - poza kadrą w meczu ligowym z Iraklis Saloniki (0:1)

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - do 32. minuty w meczu ligowym z Aris Saloniki (1:1)

Łukasz Sosin (AO Kavala) - od 62. minuty w meczu ligowym z Aris Saloniki (1:1)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Sevilla (3:2)

Holandia

Eredivisie

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z Utrecht (0:1)

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Feyenoord (2:4)

Jupiter Leauge

Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - nie wystąpił w meczu ligowym z FC Oss (4:4)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 75. minuty w meczu ligowym z Borussia Moenchengladbach (3:0)

Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - od 62. minuty w meczu ligowym z HSV (0:1)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - do 75. minuty w meczu ligowym z HSV (0:1)

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Nurnberg (2:3)

Jacek Krzynówek (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Freiburg (2:1)

Adam Matuszczyk (1. FC Koln) - 90 minut w meczu ligowym z Bayern (1:1)

2. Bundesliga

Łukasz Szukała (Alemannia Aachen) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Energie Cottbus (1:3)

Portugalia

Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut w meczu ligowym z Braga (0:0)

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Vitoria Setubal (0:0)

Mateusz Bąk (Maritimo Funchal) - poza kadrą w meczu ligowym z Academica Coimbra (0:0)

Rosja

Rafał Murawski (Rubin Kazań) - rezerwowy w meczu Superpucharu Rosji z CSKA (1:0)

Rumunia

Rafał Grzelak (Steaua Bukareszt) - poza kadrą w meczu ligowym z Unirea (2:2)

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - 90 minut w meczu ligowym z Unirea (2:2)

Słowacja

Grzegorz Szamotulski (1.FC DAC Dunajská Streda) - 90 minut w meczu ligowym z MŠK Žilina (0:2)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Falkirk (2:0)

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Falkirk (2:0)

Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Dundee (0:1)

Turcja

Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - nie wystąpił w meczu ligowym z Sivasspor (1:0)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - od 88. minuty w meczu ligowym z Metalurg Donieck (1:0)