Jedenastka 3. kolejki ekstraklasy według SportoweFakty.pl

Trzech zawodników Piasta Gliwice znalazło się w jedenastce 3. kolejki ekstraklasy według portalu SportoweFakty.pl. Dwóch przedstawicieli w drużynie minionego weekendu ma krakowska Wisła. Po raz drugi w tym sezonie na ligowych boiskach wyróżnili się: Krzysztof Wołczek, Arkadiusz Głowacki, Marcelo Sarvas, Maciej Rybus i Tomasz Frankowski.

Jedenastka 3. kolejki ekstraklasy wg SportoweFakty.pl:

Krzysztof Pilarz (Ruch Chorzów, 1) - W 88. minucie meczu z Arką Gdynia przy stanie 1:0 obronił rzut karny, dzięki czemu Niebiescy wyszli zwycięsko z tego pojedynku.

Krzysztof Wołczek (Śląsk Wrocław, 2) - pewny w defensywie, pożyteczny w ataku. Strzelił bramkę, która dała podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza trzy punkty w konfrontacji z Polonią Bytom.

Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków, 2) - kolejny bardzo dobry występ stopera Białej Gwiazdy ukoronowany zdobyciem bramki z rzutu karnego. Rozbijał wszelkie próby ataków zawodników GKS Bełchatów.

Kamil Glik (Piast Gliwice, 1) - błędów w defensywie się nie ustrzegł, ale z minuty na minutę spotkania z Zagłębiem był coraz pewniejszym punktem gliwickiego zespołu. Zdobył swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie. Mógł dołożyć drugą, ale na jego drodze stanął słupek.

Piotr Brożek (Wisła Kraków, 1) - Świetny występ obrońcy Mistrzów Polski. Kilkakrotnie ładnie szarpnął lewą stroną boiska.

Marcelo Sarvas (Polonia Warszawa, 2) - Brazylijczyk rozegrał kolejne dobre spotkanie. Był siłą napędową Polonii w wygranym meczu z Lechem Poznań. Nie bał się pojedynków indywidualnych z zawodnikami Kolejorza, a co najważniejsze zdobył bramkę.

Kamil Wilczek (Piast Gliwice, 1) - 21-letni pomocnik niebiesko-czerwonych rozegrał znakomite zawody. Dzielił i rządził w środkowej części boiska, zdobył dwie bramki. Mógł skompletować hattricka, ale po jego uderzeniu głową piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką.

Maciej Rybus (Legia Warszawa, 2) - pomocnik Legii robił co tylko mógł, by jego zespół wyszedł zwycięsko z konfrontacji z Cracovią. Ładnie szarpał lewą stroną boiska, po jednym z jego strzałów piłka zatrzymała się na słupku.

Jakub Smektała (Piast Gliwice, 1) - młody napastnik gliwiczan bramki nie zdobył, ale siał ogromny zamęt w szeregach obronnych lubinian. Defensorzy Zagłębia nie potrafili sobie z nim poradzić. Zaliczył asystę przy trafieniu Sebastiana Olszara.

Daniel Bueno (Odra Wodzisław, 1) - Brazylijczyk miał spory udział w wyjazdowym zwycięstwie nad Lechią Gdańsk. Jego bramka otworzyła wynik niedzielnej rywalizacji.

Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok, 2) - popularny Franek kolejny raz pokazał, że sztuka zdobywania bramek nie jest mu obca. Napastnik Jagi ustalił wynik rywalizacji z Koroną Kielce na 2:0.