Anglia: Debiut Radosława Majewskiego, 90 minut Saganowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Reprezentant Polski Radosław Majewski zadebiutował w The Championship w barwach Nottingham Forest. W meczu pierwszej kolejki z Reading, polski pomocnik zagrał pełne 90 minut. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0, a Majewski dostał żółtą kartkę. Liderem została drużyna Cardiff City, która wygrała z Scunthorpe United 3:0.

Majewski do Nottingham Forest trafił w lipcu. Dość szybko przekonał do swoich umiejętności sztab szkoleniowy. Ten postanowił zaufać wypożyczonemu z Polonii Warszawa graczowi i w wyjazdowym spotkaniu z Reading Majewski zagrał od pierwszej minuty.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dla Notts Forest to dobry rezultat, ponieważ The Royals wskazywani są jako jeden z zespołów, który powinien awansować do Premier League. Majewski oddał jeden niecelny strzał. Dostał również żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

Liderem The Championship została drużyna Cardiff City. Na swoim terenie pokonała beniaminka Scunthorpe United 3:0. Dwie bramki były dziełem Michaela Chopry. Rozczarowało Preston North End. Na swoim stadionie w poprzednim sezonie zawodnicy z Deepdale wygrali najwięcej spotkań ze wszystkich zespołów, a na inaugurację zremisowali z Bristol City 2:2.

Tylko Leicester City spośród beniaminków wygrało tego dnia. Na swoim stadionie pokonało Swansea City 2:1, chociaż to Walijczycy prowadzili w tym spotkaniu. Peterborough przegrało na Pride Park z Derby County 1:2.

***

W League One cały mecz zagrał Marek Saganowski. Polak bramki nie strzelił, a Southampton zremisowało z Millwall 1:1. W barwach Oldham Athletic pełne 90 minut zagrał Paweł Abbott. Nie zagrali: Grzegorz Rasiak, Bartosz Białkowski (obaj Southampton), Przemysław Kazimierczak (Oldham) oraz Jakub Jesionkowski (Swindon).