Kw. Ligi Mistrzów: Szczęśliwy awans Sportingu, Panathinaikos gra dalej

Sporting Lizbona był o krok pożegnanie się z kwalifikacjami Ligi Mistrzów, ale ostatecznie szczęśliwie wyeliminował FC Twente Enschede. Zaliczki z pierwszego meczu nie roztrwonił Anderlecht Bruksela, Panathinaikos Ateny ostatecznie zdołał wyeliminować Spartę Praga, a Maccabi Hajfa po bardzo emocjonującym pojedynku odprawiło FK Aktobe. Nie zawiódł także Salzburg.

Maccabi Hajfa po zaledwie kwadransie przegrywało z FK Aktobe już 0:3, a mając na uwadze bezbramkowy remis z pierwszego spotkania wydawało się, że to ekipa z Kazachstanu zakwalifikuje się do 4. rundy eliminacji. Bramki Awerczenki, Chichulina i Khajrulina nie wystarczyły. Gospodarze jeszcze w pierwszej odsłonie dzięki golom Katana i Golasa nawiązali kontakt, a po zmianie stron losy rywalizacji na ich korzyść rozstrzygnął Dwaliszwili, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Anderlecht Bruksela Marcina Wasilewskiego tym razem przegrał z Sivassporem 1:3, ale mając na uwadze, iż przed tygodniem rozgromił swojego rywala 5:0, to właśnie zespół z Belgii pewnie zakwalifikował się do dalszych gier.

Po raz kolejny w rewanżowym meczu losy rywalizacji na swoją korzyść rozstrzygnął FC Salzburg. Austriacy chociaż u siebie tylko zremisowali 1:1 z Dinamem Zagrzeb, to na wyjeździe dzięki trafieniom Svento oraz Nelissy ograli Chorwatów 2:1.

Bardzo szczęśliwie awans wywalczył Sporting Lizbona, który już od 2. minuty przegrywał z Twente Enschede 0:1. Bramka z doliczonego czasu gry Caicedo dała awans Portugalczykom.

Panathinaikos Ateny po raz drugi w historii klubu odrobił dwubramkową stratę z pierwszego meczu. Po porażce 1:3 ze Spartą Praga, tym razem Grecy wygrali 3:0. Tuż przed przerwą piłkę do bramki Czechów skierował Sarriegi. Po zmianie stron trafiali jeszcze Katsouranis i Salpingidis.