Ligue 1: Dudka uratował remis dla Auxerre w starciu z liderem

W konfrontacji z Lille OSC w barwach AJ Auxerre od pierwszej minuty na boisku pojawili się Dariusz Dudka oraz Ireneusz Jeleń. Na ławce rezerwowych zasiadł Ludovic Obraniak, jego koledzy przez kilkadziesiąt minut prezentowali się lepiej od niżej notowanego rywala, ale nie zdołali wygrać.

W starciu AJ Auxerre z Lille OSC od początku spotkania przewagę uzyskali goście. Podopieczni Rudiego Garcii już w 9. minucie objęli prowadzenie, w polu karnym AJA po nieudanym wybiciu obrońcy piłkę otrzymał Moussa Sow. Najskuteczniejszy strzelec drużyny złożył się do strzału przewrotką i precyzyjnym strzałem posłał piłkę w róg bramki, nie dając szans golkiperowi. Po chwili świetną okazję do wyrównania miał Anthony Le Tallec, jego strzał głową obronił Mickael Landreau.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie, dłużej przy piłce utrzymywali się goście. Aktywny w środku pola był Dariusz Dudka, Polak czasami nie był w stanie zatrzymać rywali i musiał uciekać się do fauli. Kompletnie niewidoczny był natomiast Ireneusz Jeleń, częściej w akcjach brali udział Julien Quercia czy Valter Birsa. Na przerwę piłkarze Lille schodzili prowadząc 1:0.

W drugiej części gry gospodarze częściej atakowali, jednak nawet gdy prowadzili grę na połowie rywala, niewiele z tego wynikało. Nieźle grał Dudka, który w 56. minucie oddał mocny strzał z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Birsy z rzutu rożnego, ale na posterunku był Landreau. Trener Auxerre Jean Fernandez dokonał zmian, wprowadzając wypoczętych napastników. Boisko opuścił m.in. słaby Jeleń, szansę gry otrzymali Dennis Oliech, Frederic Sammaritano i Jung Jo-gook.

W końcówce Auxerre uzyskało przewagę i na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Dudka. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieupilnowani przez obrońców dwaj piłkarze Auxerre znaleźli się przed bramkarzem. Le Tallec nie zdołał oddać strzału, ale akcję wykończył Polak, który strzelając z bliskiej odległości nie miał problemu z pokonaniem Landreau. Jego gol uratował dla Auxerre remis w rywalizacji z liderem.

W innym niedzielnym spotkaniu Tuluza pokonała u siebie AS Monaco 2:0. Głównym autorem sukcesu był Moussa Sissoko, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Choć goście także mieli kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, w kluczowych momentach uderzali niecelnie i nie zdołali wywalczyć ani jednego punktu.