Premier League: Gładkie zwycięstwo Chelsea (video)

W ostatnim meczu 24. kolejki Premier League Chelsea Londyn pokonała Bolton Wanderers 4:0. Dla The Blues było to drugie z rzędu zwycięstwo w lidze.

Ponad tydzień temu The Blues pokonali na Stamford Bridge Blackburn Rovers 2:0. Tym razem rywal był trudniejszy. Na Reebok Stadium Bolton doznał w tym sezonie zaledwie jednej porażki. Chelsea natomiast nie wygrała na obcym terenie od 30 listopada.

Już w 11. minucie pojedynku z Kłusakami objęły prowadzenie, gdy na strzał z dalszej odległości zdecydował się Didier Drogba. Jussi Jaaskelainen nie zdołał zatrzymać uderzenia reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, który w tym sezonie ma problem ze zdobywaniem bramek.

Jeszcze przed przerwą The Blues prowadzili 2:0. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy piłkę do ich siatki skierował Florent Malouda. Na początku drugiej połowy nie zanosiło się na zwrot akcji. Chelsea spokojnie kontrolowała przebieg meczu.

Losy pojedynku przesądził w 56. minucie Nicolas Anelka. Jego płaski strzał zaskoczył Jaaskalainena i mistrzowie Anglii mogli już się czuć zwycięzcami tej potyczki. Owen Coyle, menedżer Kłusaków, przeprowadził dwie zmiany, ale na nic się one zdały. Wciąż lepsza była Chelsea i udokumentowała to ponownie 16 minut przed końcem. Na listę strzelców wpisał się Ramires.

W ostatnich minutach szalał Anelka. Najpierw Francuz padł w polu karnym Boltonu, lecz sędzia nie dopatrzył się faulu. Później Jaaskelainen z trudem obronił mocne uderzenie Anelki w krótki róg, aż w końcu strzał w środek bramki także padł łupem Jaaskelainena.

Chelsea wygrała 4:0 i w ostatnich trzech spotkaniach zdobyła aż 13 bramek, nie tracąc ani jednej. Wygrała z Ipswich Town (Puchar Anglii), Blackburn Rovers i z Boltonem. W tabeli Premier League plasuje się na czwartym miejscu ze stratą siedmiu punktów do Manchesteru United.

Bolton Wanderers - Chelsea Londyn 0:4 (0:2)

0:1 - Drogba 11'

0:2 - Malouda 41'

0:3 - Anelka 56'

0:4 - Ramires 74'

Bolton: Jaaskelainen - Steinsson, Cahill, Knight, Robinson, Petrov, (63' Moreno), Muamba (63' Mark Davies), Holden (88' Blake), Taylor, Kevin Davies, Elmander.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Ivanović, Terry, Cole, Essien, Ramires (77' Kalou), Obi Mikel (72' McEachran), Anelka, Drogba, Malouda.