Puchar Włoch: Pewny awans Juventusu / Powrót Buffona i Augustyna

Juventus Turyn pewnie i jak najbardziej zasłużenie pokonał Catanię Calcio 2:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Znakomity mecz rozegrał Alessandro Del Piero. Warto zaznaczyć, że po długich kontuzjach do gry powrócili Gianluigi Buffon i Błażej Augustyn.

Stara Dama od początku starała się być bardzo aktywna, ale jako pierwsi bramkę mogli zdobyć Sycylijczycy, kiedy to swoją szansę zmarnował Gennaro Delvecchio. Z minuty na minutę coraz lepiej grało Juve i w końcu w 34. minucie po kapitalnej akcji Alessandro Del Piero, który ograł Błażeja Augustyna, dograł piłkę do Milosa Krasicia, a reprezentant Serbii nie miał żadnych problemów z pokonaniem Campagnolo. Później popularny Pinturicchio w znakomity sposób uruchomił Claudio Marchisio, ale ten zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Warto odnotować, że pierwszą odsłonę kontuzją kolana okupił Luca Toni, który musiał zostać zmieniony już w 18. minucie przez Alberto Aquilaniego.

Po zmianie stron Bianconeri grali bardzo mądrze i co najważniejsze, udało im się podwyższyć na 2:0. W 54. po rzucie rożnym wykonywanym przez Del Piero najprzytomniej w polu karnym zachował się Simone Pepe, który wpakował futbolówkę do siatki. Piłkę w bramce w jednej z akcji umieścił także kapitan Juve, ale jak uznał sędzia, po podaniu wspomnianego już Pepe popularny Pinturicchio był na spalonym. Napastnik po tym, jak oddał skuteczny strzał doznał jakiegoś urazu, ale ostatecznie wszystko dobrze się dla niego skończyło i był w stanie kontynuować mecz.

W końcówce Catania próbowała zdobyć gola, ale najpierw w świetny sposób strzał Pesce sparował Gianluigi Buffon, a później Augustyna zablokowali defensorzy Bianconerich. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.

Juve w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą pary: AS Roma - Lazio Rzym. Do pojedynku dojdzie 26 stycznia na Stadio Olimpico di Torino.

Juventus Turyn - Catania Calcio 2:0 (1:0)

1:0 - Krasić 34'

2:0 - Pepe 54'

Juventus: Buffon - Sorensen, Bonucci, Chiellini, Grosso (46' Grygera), Krasic, Felipe Melo, Marchisio, Pepe, Del Piero (90' M. Motta), Toni (18' Aquilani).

Catania: Campagnolo - Capuano, Spolli (90' Strumbo), Augustyn, Marchese, Delvecchio, Sciacca, Ricchiuti, Martinho (76' Pesce), Mascara (74' Gomez), Antenucci.

Żółte kartki: Marchisio (Juventus) oraz Silvestre, Spolli (Catania).

Sędzia: Russo.