Anglia: Trójka Polaków na boisku

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Tomasz Cywka, Artur Krysiak i Radosław Majewski zagrali w sobotę w meczach ligi angielskiej. Chociaż wiele spotkań odwołano, to jednak polscy piłkarze mieli szanse zaprezentowania swoich umiejętności.

W The Championship na murawie pojawili się Tomasz Cywka i Radosław Majewski. Obaj wystąpili od pierwszej minuty. Ten pierwszy wystąpił w przegranym 1:2 spotkaniu z Reading. Na Pride Park Cywka grał przez 90 minut, ale nie zdobył swojej piątej bramki w The Championship.

Majewski uczestniczył w wygranym 3:0 spotkaniu z Crystal Palace. Menedżer zdjął go z boiska w 74. minucie. Polaka zastąpił Aaron Ramsey, który został wypożyczony do Nottingham z Arsenalu Londyn. Walijczyk dochodzi do formy na zapleczu Premier League po bardzo poważnej kontuzji.

W League One odwołano niemal wszystkie mecze. Tylko jeden się odbył - Exeter City podjęło z Sheffield Wednesday. Wygrało 5:1, a między słupkami zwycięskiego zespołu stanął Artur Krysiak. Exeter zajmuje w trzeciej lidze angielskiej dziewiąte miejsce.